Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. All Items Purchased From Forum Ancient Coins Are Guaranteed Authentic For Eternity!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. Internet challenged? We Are Happy To Take Your Order Over The Phone 252-646-1958 Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins

New & Reduced


Recent Posts

Pages: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Dziś nowa odmiana znaleziona w... British Museum. Trochę byle jak opisana.

Rewers HERCVLI VICTORI. RIC odnotowuje tę odmianę (CYZICUS 89a-89b) tylko dla Maksymina Dai i Konstantyna. A tu jeszcze Licyniusz.

2
nie mam ambicji stworzenia kolekcji znaczącej i reprezentatywnej.

Kolekcja prezentująca najlepiej wykonane i możliwie najlepiej zachowane monety późnego cesarstwa na pewno dostarczy dużo radości właścicielowi, a walor edukacyjny również ma.
3
The Members' Gallery / Re: Otho denarius added!
« Last post by Jay GT4 on Today at 04:20:56 pm »
Added an Otho denarius today!  Curiously, the authors of RIC only note the type as an aureus, although there are many denarii of the type available.

https://www.forumancientcoins.com/gallery/displayimage.php?pid=187617

tough to photograph because of the dark iridescent toning and unevenness of the surface but a great coin in hand.

Thanks for looking!
4
Dziękuję :)
Po ponad roku zbierania monet późnego cesarstwa utwierdzam się w przekonaniu, że lepiej mieć 30 monet pięknych niż 300 średnich. Oczywiście takie podejście do tematu jest możliwe tylko przy budowie zbioru typologicznego, bardzo ogólnego. Przy tworzeniu bardziej zawężonej kolekcji nie byłoby to możliwe. Ale to jest właśnie piękne w moim pomyśle na zbiór monet późnego Rzymu, że nie mam ambicji stworzenia kolekcji znaczącej i reprezentatywnej. 
5
Piękny widok na weekend :)

Rzeczywiście piękny! Gratulacje!
6
Piękny widok na weekend :)

Opis monety:

Licyniusz II (Flavius Valerius Licinianus Licinius), cezar 314-324
Follis, Antiochia, emisja 317-320
Av.: Cesarz w wieńcu laurowym, w prawej ręce mapa, w lewej glob i berło. Napis otokowy: D N VAL LICIN LICINIVS NOB C
Rv.: Naga postać Jowisza z płaszczem przerzuconym przez lewe ramię. W prawej ręce trzyma glob, na którym stoi Viktoria podająca mu wieniec laurowy, w lewej ręce – berło. U stóp Jowisza z lewej strony jeniec. Napis w otoku: IOVI CONS – ERVATORI CAESS. W odcinku: S(acra) M(oneta) ANT (oznaczenie mennicy w Antiochii). W polu monety po prawej stronie – oznaczenie oficyny menniczej: E
Kampmann 133.7; RIC VII 29
19 mm; 2,38 g
7
Hi,

Working within the city walls of York I find myself pulled more and more towards Severan history. I'd love to pick up a consecration coin of his. I recently visited the supposed location of his funerary pyre. I've posted a few pictures online here:

http://mauseus.blogspot.com/2024/04/the-supposed-site-of-cremation-of.html

Regards,

Rich
8
Zszokowało mnie to, co Francuzi zrobili ze swoim "Wawelem". Bazylika Saint-Denis to pierwszy gotycki kościół i miejsce pochówku królów Francji liczonej jeszcze od czasów Merowingów.
Dobrze, że w ogóle jeszcze w miarę w całości stoi... O ile się nie mylę dość dokładny opis niszczenia pochówków królewskich dał Jean Raspail w którejś ze swoich książek. Jako, że czytałem ją przed wyprawą po francuskich katedrach, nie oczekiwałem już wiele po Saint-Denis.

Większym szokiem było dla mnie Cluny. Niby wiedziałem, że część klasztoru rozebrano, ale nie spodziewałem się tego, co zastałem na miejscu. Jedno z kilku miejsc, które odmieniły duchowe oblicze Europy, obecnie czterotysięczna mieścina... Nikt z miejscowych nie potrafi mi wskazać wejścia na teren klasztoru. Nie obchodzi ich to. Kiedy już mi się udało znaleźć wejście okazało się, że rozebrano dosłownie wszystko. Została jakaś trzecia część transeptu.

9
Myślał Pan kiedyś, na ile Pana NIR wpłynął na zwyżkę cen monet?

Nie sposób tego ustalić, bo za dużo czynników gra rolę.

W sumie racja - nawet jak się weźmie jakąś często występującą na rynku monetę, to i tak zaraz będzie zawyżał średnią cenę jakiś nadzwyczaj dobrze zachowany egzemplarz, a nawet jak takiego nie będzie, to i tak zaraz zrobią się z tego hipotetyczne obliczenia w stylu trofy.

Z drugiej strony na pewno jest zauważalny pewien wzrost popularności późnorzymskich monet z brązu, ale może to wynikać choćby z tego, że samo kolekcjonerstwo nie jest tak elitarne, jak kilkadziesiąt lat temu. Mniejsza liczba kolekcjonerów przekładała się np. na większą dostępność złotych monet z tego okresu. Teraz, kiedy praktycznie każdy może sobie kliknąć w aukcję prowadzoną na drugim końcu świata, liczba chętnych siłą rzeczy przekłada się na dostępność monet uważanych do niedawna za bardzo popularne.
10
Ancient and Medieval Coin Identification Help / Re: Help ID Silver Unit
« Last post by James E2 on Today at 03:52:28 am »
Thanks for the suggestion. I still don't seem to be able to find an exact match. It must mean its super rare and valuable haha (not my luck)
Pages: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
All coins are guaranteed for eternity