Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. All Items Purchased From Forum Ancient Coins Are Guaranteed Authentic For Eternity!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. Internet challenged? We Are Happy To Take Your Order Over The Phone 252-646-1958 Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins

New & Reduced


Author Topic: Monety do strony NOT IN RIC  (Read 28333 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2918
    • NOT IN RIC
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #275 on: January 03, 2022, 12:17:32 pm »
Niestety – Heraklea 61, czyli upolowałem monetę ani rzadką, ani ładną  :(

Niech się Pan nie zamartwia. Moneta przywoita i wylicytowana za kwotę też w granicach przyzwoitości.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline LSW

  • Consul
  • ***
  • Posts: 124
  • LSW
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #276 on: January 03, 2022, 05:49:06 pm »
Martwią mnie pomyłki, zafiksowanie na błędnej identyfikacji…

Może tym razem coś się przyda:
1)   RIC VI Trewir 259a 1 oficyna
        27 mm; 11,45 g; oś 6
2)   RIC VI Trewir po 454 popiersie z wieńcem laurowym, w płaszczu i zbroi
        25-27,5 mm; 8,82 g; oś 6

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2918
    • NOT IN RIC
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #277 on: January 03, 2022, 06:28:34 pm »
Martwią mnie pomyłki, zafiksowanie na błędnej identyfikacji…

Ileż to tuzinów razy się zafiksowałem i pomyliłem! Nie dałbym rady policzyć...

Może tym razem coś się przyda:

Atrybucje bezbłędne (chyba że się zafiksowałem tak samo jak Pan  ??? ). Rozumiem, że te piękne monetki pochodzą z Pana zbioru.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline LSW

  • Consul
  • ***
  • Posts: 124
  • LSW
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #278 on: January 03, 2022, 07:02:38 pm »
Dziękuję za słowa otuchy :)

Tak, obie monety są moimi niedawnymi nabytkami. Forutna szczególnie cieszy zachowanym srebrzeniem, Moneta niestety jest wyczyszczona do czerwonej miedzi, ale portret prezentuje się całkiem nieźle.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2918
    • NOT IN RIC
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #279 on: January 04, 2022, 07:28:03 am »
Forutna szczególnie cieszy zachowanym srebrzeniem

Zauważyłem. Przy dobrym świetle można by chyba ją jeszcze efektowniej sfotografować.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline LSW

  • Consul
  • ***
  • Posts: 124
  • LSW
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #280 on: January 04, 2022, 12:07:30 pm »
Przy dobrym świetle można by chyba ją jeszcze efektowniej sfotografować.

Zdecydowanie. Niestety zdjęcia zrobione telefonem przy sztucznym świetle nie mogą być dobre. Prześlę lepsze zdjęcia jak tylko uda mi się je zrobić.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2918
    • NOT IN RIC
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #281 on: January 17, 2022, 09:02:10 am »
Dziś trochę nietypowa okazja do celebrowania. Otóż po ostatniej aktualizacji strona ma już objętość (w każdym razie na moim dysku) równych dwóch gigabajtów.

Przy okazji po raz już nie wiem który zachęcam do jej archiwizacji. Najlepiej na ten cel kupić za grosze osobny pendrajw 4GB (żeby było trochę zapasu) i na niego raz na jakiś czas (miesiąc? kwartał?) kopiować czymkolwiek w tle całość strony (programów, które to potrafią jest wiele). W tym wypadku jej zaletą (z innego punktu widzenia wadą) będzie to, że wszystkie pliki (ponad 25 000) znajdują się w jednym katalogu, więc nie jest możliwe, by coś poszło nie tak, jakaś struktura nie została zachowana etc. Po przekopiowaniu strona powinna działać off-line bez żadnych problemów i do tego błyskawicznie.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2918
    • NOT IN RIC
Kolejna setka dodana
« Reply #282 on: January 21, 2022, 06:30:11 pm »
Dziś celebracja tradycyjna.

5805 nie odnotowanych w RIC typów i odmian.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1992
Re: Kolejna setka dodana
« Reply #283 on: January 22, 2022, 06:24:09 am »
Dziś celebracja tradycyjna.
Czy mi się wydaje, czy ostatnio licznik przyspieszył?

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2918
    • NOT IN RIC
Re: Kolejna setka dodana
« Reply #284 on: January 22, 2022, 07:48:38 am »
Dziś celebracja tradycyjna.
Czy mi się wydaje, czy ostatnio licznik przyspieszył?

Odrobinę przyspieszył, bo zacząłem obficiej wykorzystywać gotowy (ale zawsze powtórnie sprawdzany!) materiał z rozmaitych źródeł ogłoszonych już po wydaniu odpowiednich tomów RIC. Dotąd korzystałem z tych źródeł w ostatniej kolejności wychodząc z założenia, że skoro już coś opublikowano (choć czasem dość pokątnie), to może to poczekać w kolejce, w której pierwszeństwo mają rzeczy kompletnie nowe. Albo też rzeczy opublikowane, ale w oryginale zilustrowane maleńkim czarno-białym zdjęciem, podczas gdy ja akurat znalazłem duże i kolorowe.

Oczywiście moją ambicją jest zawarcie w tym suplemencie wszystkiego, czego nie ma w RIC, a więc także scalenie tych rozmaitych późniejszych źródeł. Tym bardziej, że kilka mennic dorobiło się w międzyczasie osobnych opracowań (Londinium, Lugdunum, Arelate, Akwileja, częściowo Trier, Rzym, Ostia, Ticinum i Konstantynopol).

Czasem więc staram się wycisnąć maksimum z tych maleńkich czarno-białych zdjęć, choć bywają z nimi problemy, co widać choćby w tym wątku:

https://www.forumancientcoins.com/board/index.php?topic=127353.0

Zdjęcie jednak być musi. Tyle bowiem widziałem już błędnych (albo mętnych) atrybucji, a także zwykłych drukarskich omyłek etc., że z góry skreślam wszelkie informacje nieilustrowane (choć czasem podaję je na boku, niezobowiązująco). Te prawie 600 poprawek do tomów VI i VII też o czymś świadczy.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline LSW

  • Consul
  • ***
  • Posts: 124
  • LSW
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #285 on: March 04, 2022, 02:20:31 pm »
Czy ta monetka jest nie odnotowana w RIC, czy tylko ja jej nie mogę znaleźć? Półksiężyc i ołtarz nie pasują do siebie.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2918
    • NOT IN RIC
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #286 on: March 04, 2022, 03:29:37 pm »
Nie może Pan znaleźć, bo na stronie 638 jest błąd drukarski w oznaczeniu emisji, pominięty półksiężyc. We wprowadzeniu na stronie 609 jest prawidłowo.

Tak więc ta monetka to RIC VI 148a.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline LSW

  • Consul
  • ***
  • Posts: 124
  • LSW
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #287 on: March 04, 2022, 05:12:34 pm »
Nie spodziewałem się takiego błędu, tzn w znaku menniczym. Dziękuję bardzo!

Offline LSW

  • Consul
  • ***
  • Posts: 124
  • LSW
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #288 on: April 06, 2022, 04:04:05 pm »
Tym razem na celowniku miałem folisa Licyniusza I z mennicy w Ticinum.
Nienotowany typ popiersia (A), ST - druga oficyna.
Ebay nr 175167454322 marzec 2022. Nie miałem niestety siły licytować, nie podam więc parametrów monetki.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2918
    • NOT IN RIC
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #289 on: April 06, 2022, 06:56:55 pm »
Bardzo dziękuję! Jeszcze jedna oficyna i będzie komplet.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2918
    • NOT IN RIC
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #290 on: April 30, 2022, 07:30:21 am »
Smuteczek. Przejrzałem właśnie najbliższą aukcję NAC. Piękne monety, ale i piękne ceny, toteż zachęcam raczej do oglądania. Spora garść monet rzadkich, bardzo rzadkich i w RIC nie odnotowanych. Także z mojej działki. Tyle że chyba wszystkie je już wcześniej w ciągu tych prawie 20 lat widziałem i umieściłem na stronie. I to nawet dokładnie te same egzemplarze. No, może znajdzie się jedna nowa - i to raczej egzemplarz a nie odmiana. Taki to mój teraz los. Głównie podmieniam zdjęcia na lepsze.

Nb. jest tam też egzemplarz tej paskudnej Galerii Walerii z innego wątku. Tyle miałem radości, że się uśmiechnąłem przy opisie, bo napisali "A lovely portrait".
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1992
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #291 on: April 30, 2022, 01:30:34 pm »
Tyle że chyba wszystkie je już wcześniej w ciągu tych prawie 20 lat widziałem i umieściłem na stronie. I to nawet dokładnie te same egzemplarze.
Bo też i ten rynek kręci się w dużej mierze w kółko wokół tych samych monet. Opublikują skarb z Misurata i będzie miał Pan znów ręce pełne roboty :-)

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2918
    • NOT IN RIC
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #292 on: April 30, 2022, 02:38:40 pm »
będzie miał Pan znów ręce pełne roboty :-)

Robotę to ja i tak mam, bo żeby stwierdzić, że wśród kilkuset monet nie ma nic nowego, trzeba je najpierw dokładnie przejrzeć. Gdy miałem < 1000 monet na stronie mogłem z grubsza je spamiętać i szło to dość szybko, ale przy nastu tysiącach tak się nie da.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1992
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #293 on: May 11, 2022, 02:49:08 am »
Czy coś się popsuło z wyszukiwarką? Chcę sobie np. namierzyć monetę Konstansa z Siscii z błędem "FL CONSTANTIS DEA C". Wpisuję w pole wyszukiwania "DEA" i... nic. Brak wyników.

Natomiast jak wpiszę np. "Chi-rho" to już coś jest (40 wyników, trudno mi powiedzieć, czy to poprawna liczba). Patrzę na "ARLES", z samej addendy do tomu VII powinno być 370 pozycji, a wyszukiwarka daje tylko 119 wyników.

Offline Pekka K

  • Tribunus Plebis Perpetuus
  • Procurator Monetae
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 7353
  • ...one coin at a time...
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #294 on: May 11, 2022, 03:14:01 am »

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1992
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #295 on: May 11, 2022, 03:27:44 am »
Look here: https://www.forumancientcoins.com/notinric/7sis264v.html
Tkanks, I know exact link to this coin. The problem is that the search engine has stopped working.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2918
    • NOT IN RIC
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #296 on: May 11, 2022, 06:15:34 am »
Czy coś się popsuło z wyszukiwarką?

Już mnie informowano, że są problemy. I chyba są, ale na to nie mam wpływu, bo to Google i jego algorytmy. Jeśli jednak ma Pan na Google sposób, to byłbym wdzięczny za podpowiedź.

To jest zresztą podstawowy minus mojej strony: gdyby była skonstruowana jak baza, w własną wewnętrzną wyszukiwarką, przy wyszukiwaniu wypadałoby dokładnie to, co jest. A tak wypada tylko trochę, co tam akurat Google zechciało się zindeksować.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1992
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #297 on: May 11, 2022, 08:29:03 am »
Jeśli jednak ma Pan na Google sposób, to byłbym wdzięczny za podpowiedź.
Prawdę mówiąc nie tykałem do tej pory tych googlowych czarów nawet kijem, więc być może to, co znalazłem, dawno już nie działa, albo Pan to już dawno wie.

a) należy stworzyć plik sitemap.xml który jak rozumiem ma być umieszczony w tam, gdzie główny plik .html. Można go stworzyć jednym z dostępnych w sieci automatów, wystarczy poszukać "sitemap generator", coś np. takiego ja tu: https://xmlsitemapgenerator.org/free-online-sitemap-generator.aspx (nie sprawdzałem, czy działa); niektóre są płatne.

b) jest jakaś dziwaczna strona https://search.google.com/search-console/welcome?hl=en&utm_source=wmx&utm_medium=deprecation-pane&utm_content=home. Musi Pan wybrać URL prefix, wpisać adres głównej strony NIR; strona wygeneruje jakiś dziwny pliczek typu "googleb1ed33bc3ea11bab.html" i jego też trzeba umieścić obok głównego pliku .html

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2918
    • NOT IN RIC
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #298 on: May 11, 2022, 10:15:54 am »
Dziękuję za porady. Kiedyś chyba się już w coś podobnego bawiłem, a potem się do tego zniechęciłem. Tyle że już nie pamiętam dlaczego. Ale spróbuję. Tyle że tu chyba trzeba przymusić samo Google do częstszego i staranniejszego odwiedzania strony, bo co pomogą różne pliczki na stronie, która będzie nie odwiedzana.

***

Pierwszy generator okazał się nie dla mnie. Za darmo generują dwieście stron, a u mnie jest prawie 6000. No i to może być problem.

Próbuję to drugie. Już się zweryfikowałem i mam tam komunikat "Twoja witryna przeszła na indeksowanie zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych" - choć wcale się o to nie prosiłem. Może to jest powód. Jeśli używa Pan smartfona lub tabletu (ja nie), to czy mógłby Pan sprawdzić czy wyszukiwanie z "urządzenia mobilnego" jest lepsze, czy równie złe.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1992
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #299 on: May 11, 2022, 01:41:19 pm »
Pierwszy generator okazał się nie dla mnie. Za darmo generują dwieście stron, a u mnie jest prawie 6000. No i to może być problem.
Faktycznie ciężko znaleźć darmowy generator, ale w końcu znalazłem: http://www.check-domains.com/sitemap/index.php. Żeby nie musiał Pan jeszcze raz puszczać (idzie ~45 minut) załączam wyjściowy plik, trzeba zmienić rozszerzenie na .xml

Jeśli używa Pan smartfona lub tabletu (ja nie), to czy mógłby Pan sprawdzić czy wyszukiwanie z "urządzenia mobilnego" jest lepsze, czy równie złe.
Nie używam, ale jutro kolegę w pracy poproszę, żeby sprawdził.

 

All coins are guaranteed for eternity