Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. All Items Purchased From Forum Ancient Coins Are Guaranteed Authentic For Eternity!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. Internet Challenged? We Are Happy To Take Your Order Over The Phone 252-646-1958 or 252-497-2724 Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins!!!

New & Reduced

Author Topic: Monety do strony NOT IN RIC  (Read 11450 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lech Stępniewski

• IMPERATOR
  • Caesar
    • NOT IN RIC
Re: Monety do strony NOT IN RIC
« Reply #300 on: May 11, 2022, 01:49:03 pm »
Żeby nie musiał Pan jeszcze raz puszczać (idzie ~45 minut) załączam wyjściowy plik, trzeba zmienić rozszerzenie na .xml

Bardzo dziękuję, ale gdybym się na to rozwiązanie zdecydował, to i tak musiałbym po każdej aktualizacji strony (czyli co najmniej ze dwa razy w miesiącu) generować nową wersję.

Na razie doczytałem, że taka mapa jest szczególnie zalecana przy witrynach > 500 stron, czyli takich jak moja, czyli może to pomoże.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline DzikiZdeb

• Caesar
« Reply #301 on: May 11, 2022, 02:08:11 pm »
gdybym się na to rozwiązanie zdecydował, to i tak musiałbym po każdej aktualizacji strony (czyli co najmniej ze dwa razy w miesiącu) generować nową wersję.
Zależy jak duże zmiany będą między wersjami. Jeśli tylko kilka/kilkanaście nowych pozycji, to można je dopisać ręcznie na końcu pliku (przed </urlset>) - dla każdego po takim fragmencie:

<url>
   <loc>https://www.forumancientcoins.com/notinric/7rom_ii_1.html</loc>
   <lastmod>2021-07-09T09:35:33+00:00</lastmod>
   <changefreq>monthly</changefreq>
   <priority>0.6400</priority>
</url>

loc - to wiadomo, dokładny link
lastmod - powinna być data ostatniej modyfikacji pliku, chyba nie jest to w żaden sposób weryfikowane, można wpisać coś w rodzaju daty bieżącej przy wgrywaniu i też powinno być
changefreq - nawet nie doczytywałem, co tu innego można wpisać
priority - powinno zostać 0.64, oznacza to że strona znajduje się w odległości dwóch linków od strony głównej (1*0.8*0.8, główna strona to 1, główne podstrony 1*0.8 ).

Offline Lech Stępniewski

• IMPERATOR
  • Caesar
    • NOT IN RIC
« Reply #302 on: May 11, 2022, 02:52:08 pm »
to można je dopisać ręcznie

Można - ale to mordęga. Bo musiałbym pamiętać i o tym, co wpisuję/poprawiam przy aktualizacji i o tym, żeby równolegle dopisywać/aktualizować datę odpowiedniego pliku. Jak znam życie, przy takiej wielozadaniowości coś by się zaraz poplątało. Już lepiej skupić się na stronie, a potem niech się samo generuje choćby godzinę.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline DzikiZdeb

• Caesar
« Reply #303 on: May 12, 2022, 04:47:01 am »
Kolega sprawdzał na smartfonie i jest to samo, co dostaję na komputerze, czyli:

DEA 0 wyników wczoraj 0 dzisiaj
chi-rho 40 -> 14
Arles 119 -> 229

czyli coś się zmieniło, ale niekoniecznie wszędzie na lepsze.

Z tego co widzę nie wgrał Pan wczorajszego pliku - powinien być dostępny pod adresem: https://www.forumancientcoins.com/notinric/sitemap.xml

Doczytałem jeszcze, że samo wgranie może jeszcze niewiele dać, trzeba go googlowi pokazać, albo za pomocą Google Search Console, albo dostawiając do głównego folderu jeszcze jeden plik robots.txt, w którym będzie jedna linijka:

Sitemap: https://www.forumancientcoins.com/notinric/sitemap.xml

Więcej o wskazywaniu tego pliku napisali tutaj: https://octamedia.pl/blog/mapa-strony-xml/

Offline Lech Stępniewski

• IMPERATOR
  • Caesar
    • NOT IN RIC
« Reply #304 on: May 12, 2022, 06:37:57 am »
Z tego co widzę nie wgrał Pan wczorajszego pliku - powinien być dostępny pod adresem: https://www.forumancientcoins.com/notinric/sitemap.xml

Wgrałem, ale po namyśle skasowałem i wygenerowałem nowy dla domeny http://www.notinric.lechstepniewski.info. Uznałem bowiem, że nie będę przeprowadzał tych eksperymentów w cudzej domenie. Tam są pewnie jakieś globalne ustawienia dla Google, więc mógłbym niechcący narozrabiać

Teraz dodam jeszcze te roboty.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline DzikiZdeb

• Caesar
« Reply #305 on: May 13, 2022, 01:52:56 am »
nie będę przeprowadzał tych eksperymentów w cudzej domenie. Tam są pewnie jakieś globalne ustawienia dla Google, więc mógłbym niechcący narozrabiać
W sumie racja. Natomiast może Pan podpytać forumowego informatyka czy nie ma jakiegoś pomysłu na lepsze poindeksowanie przez google Pana bazy. Miałem gdzieś namiar, ale nie mogę go w tym momencie znaleźć.

Teraz dodam jeszcze te roboty.
Robił Pan coś jeszcze? Pliku http://www.notinric.lechstepniewski.info/robots.txt nie widzę, a wyniki są zbliżone do wczorajszych. Oczywiście nawet jak google zobaczy sitemap.xml., to nie musi indeksować plików od razu i niekoniecznie wszystkie. Obawiam się, że to może być niespecjalnie lotna sieć neuronowa, dla której opisy monet są zbyt zbliżone do siebie i zawsze będzie traktować je wybiórczo.

Offline Lech Stępniewski

• IMPERATOR
  • Caesar
    • NOT IN RIC
« Reply #306 on: May 13, 2022, 10:33:32 am »
Robił Pan coś jeszcze? Pliku http://www.notinric.lechstepniewski.info/robots.txt nie widzę, a wyniki są zbliżone do wczorajszych.

Postanowiłem najpierw ręcznie (poprzez Konsolę Google) poprosić o ponowne zindeksowanie czterech podstawowych stron, które odsyłają do reszty stron. Trochę to jednak potrwa. Pzy okazji wyszło, że moje strona nie jest dostosowane do urządzeń mobilnych (pewnie dlatego, że coś tam jest ustawione na sztywno), a zdaje się, że Google stawia właśnie na mobilność.

Naturalnie byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi przynajmniej te cztery strony umobilnił (ale przejrzyście, tak, bym nie miał problemów z edycją, dodawaniem nowych odnośników etc.). Ale jeśli już przerabiać, to chyba lepiej na bazę z własną wyszukiwarką, bez zdawania się na łaskę Google.

A teraz jeszcze dodaję jako drugą wyszukiwarkę freefind, z którego kiedyś korzystałem. Może okaże się lepszy.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Lech Stępniewski

• IMPERATOR
  • Caesar
    • NOT IN RIC
« Reply #307 on: May 13, 2022, 11:53:56 am »
No i jakby jest lepiej. FreeFind DEA wyszukuje. Niech Pan jeszcze posprawdza coś, co Panu przyjdzie do głowy.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline DzikiZdeb

• Caesar
« Reply #308 on: May 14, 2022, 01:40:11 pm »
Naturalnie byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi przynajmniej te cztery strony umobilnił (ale przejrzyście, tak, bym nie miał problemów z edycją, dodawaniem nowych odnośników etc.). Ale jeśli już przerabiać, to chyba lepiej na bazę z własną wyszukiwarką, bez zdawania się na łaskę Google.
Wydaje mi się, że to nie jest jakiś duży problem, można też umobilnić podstawowe strony z monetami, tylko podmiana kodu może być kłopotliwa, jeśli wymiary tabelki są różne w różnych plikach. Pytanie, czy jest chce Pan nadal być lepiej indeksowany w google, skoro druga wyszukiwarka działa o niebo lepiej?

A teraz jeszcze dodaję jako drugą wyszukiwarkę freefind, z którego kiedyś korzystałem. Może okaże się lepszy.
DEA - 1
chi-rho - 37
Arles - 533

Rewelacja - ja bym ukrył ten pasek googlowy, bo tych wyników może nigdy nie osiągnąć. Pytanie tylko, jakie drugi pasek podaje wszystkie odpowiedzi? Innymi słowy - ile jest plików zawierających powyższe frazy?

Offline Lech Stępniewski

• IMPERATOR
  • Caesar
    • NOT IN RIC
« Reply #309 on: May 14, 2022, 02:27:19 pm »
Pytanie, czy jest chce Pan nadal być lepiej indeksowany w google, skoro druga wyszukiwarka działa o niebo lepiej?

Chyba rzeczywiście zrezygnuję z Google. Wprawdzie FreeFInd jest darmowy tylko do 64 MB (tekstu!), ale u mnie pliczki *.html mają bardzo oszczędny kod i tekstu stosunkowo niewiele, więc do limitu mi jeszcze sporo brakuje. W praktyce te 64 MB w moim HTML-u nienaćpanym skryptami etc. to przynajmniej kilka-kilkanaście tysięcy stron znormalizowanego maszynopisu

Rewelacja - ja bym ukrył ten pasek googlowy, bo tych wyników może nigdy nie osiągnąć. Pytanie tylko, jakie drugi pasek podaje wszystkie odpowiedzi? Innymi słowy - ile jest plików zawierających powyższe frazy?

No to ukrywam. Dla tych trzech wyszukiwań odpowiedzi FreeFinda pokrywają się DOKŁADNIE z tym, co mi pokazuje przeszukiwanie na dysku. Bardzo dziękuję za pomoc.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline DzikiZdeb

• Caesar
« Reply #310 on: May 16, 2022, 01:40:25 am »
Wprawdzie FreeFInd jest darmowy tylko do 64 MB (tekstu!), ale u mnie pliczki *.html mają bardzo oszczędny kod i tekstu stosunkowo niewiele, więc do limitu mi jeszcze sporo brakuje.
W razie czego można wstawić dwa paski wyszukiwania dla dwóch podstron (mam nadzieję, że jest taka możliwość) itp. Gorzej by było, gdyby rozwiązanie zostało porzucone, jak to już bywało wielokrotnie z różnymi przydatnymi rzeczami w internecie. Z tego co widzę póki co mu to nie grozi, a skoro ktoś to wymyślił jeszcze w latach 90, to znaczy że jest napisane dość optymalnie i bez współczesnych udziwnień.

All coins are guaranteed for eternity