Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 2 April!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 2 April!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins

New & Reduced


Author Topic: Akarnania Stater  (Read 824 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Petros

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 23
Akarnania Stater
« on: July 02, 2022, 01:35:42 pm »
Witam, udało mi się wygrać aukcje z tym Staterem (Pegasi 5; HGC 4 919). Czy waszym zdaniem wszystko z nim w porządku?

Offline Pawel O

  • Consul
  • ***
  • Posts: 150
Re: Akarnania Stater
« Reply #1 on: July 02, 2022, 04:08:35 pm »
Według mnie jest ok

Offline Petros

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 23
Re: Akarnania Stater
« Reply #2 on: July 03, 2022, 02:43:13 am »
Dzięki. To mój pierwszy pegaz :)

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1975
Re: Akarnania Stater
« Reply #3 on: July 03, 2022, 10:24:29 am »
Witamy w Polskim Kąciku i zachęcamy do udziału w innych dyskusjach - zarówno tutaj, jak i na całym FAC :-)

Co do statera to nie widzę tam niczego podejrzanego. Moneta prawdopodobnie została umyta (jak większość sreber na rynku numizmatycznym) i dopiero chwyta nową patynę, stąd nierównomierne jej rozmieszczenie.

Offline Petros

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 23
Re: Akarnania Stater
« Reply #4 on: July 03, 2022, 01:10:47 pm »
Dzięki za odpowiedź. Na wildwinds.com ta moneta nie występuje. Czy jest możliwość zgłoszenia u nich takiego egzemplarza aby dodali go do katalogu?

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1975
Re: Akarnania Stater
« Reply #5 on: July 03, 2022, 03:39:09 pm »
Dzięki za odpowiedź. Na wildwinds.com ta moneta nie występuje. Czy jest możliwość zgłoszenia u nich takiego egzemplarza aby dodali go do katalogu?
Nie wiem, na ile obecnemu administratorowi wildwinds zależy na zdjęciach wszystkich możliwych typów i odmian monet antycznych; w tym wypadku w HGC 4 też nie ma rozbitych wszystkich odmian, tylko jest jeden numer 919 dla kilku różnych wariantów literowych. Kluczowa jest pozycja Calciatiego, która bardzo ładnie się podlinkowała w pierwszym poście i jak widać jest to dwutomowy, ponad siedmiusetstronowy katalog tylko dla staterów typu korynckiego.

Tak czy inaczej może się Pan z administratorem wildwinds skontaktować poprzez maila z ich głównej strony, albo tutaj na forum (użytkownik helvetica - tutaj jest główny wątek ogłoszeniowy, ale nie widziałem, żeby ktoś przez niego zgłaszał nowe monety: https://www.forumancientcoins.com/board/index.php?topic=58321.msg769891#msg769891)

Offline Petros

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 23
Re: Akarnania Stater
« Reply #6 on: July 04, 2022, 02:55:47 pm »
Napisałem maila, zobaczymy co z tego będzie.

Offline Petros

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 23
Re: Akarnania Stater
« Reply #7 on: August 08, 2022, 01:22:44 pm »
@DzikiZdeb dziękuję za wskazówki, napisałem do administratora wildwinds.com mailowo w sprawie dodania monety na stronę. Pegaz trafił już na swoje miejsce https://www.wildwinds.com/coins/greece/akarnania/thyrrheion/t.html
Stater jest pod pozycją Pegasi 4, nie jak wcześniej pisałem Pegasi 5.

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1975
Re: Akarnania Stater
« Reply #8 on: August 14, 2022, 10:51:14 am »
@DzikiZdeb dziękuję za wskazówki, napisałem do administratora wildwinds.com mailowo w sprawie dodania monety na stronę. Pegaz trafił już na swoje miejsce https://www.wildwinds.com/coins/greece/akarnania/thyrrheion/t.html
Stater jest pod pozycją Pegasi 4, nie jak wcześniej pisałem Pegasi 5.

Im więcej materiału porównawczego w sieci, tym lepiej. Gdyby Pan chciał, może Pan założyć na FAC galerię ze swoim zbiorem, też może się komuś przydać.

 

All coins are guaranteed for eternity