Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. All Items Purchased From Forum Ancient Coins Are Guaranteed Authentic For Eternity!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. Internet challenged? We Are Happy To Take Your Order Over The Phone 252-646-1958 Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins

New & Reduced


Author Topic: Byzantine trachy to ID #1  (Read 864 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DagonX

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 62
Byzantine trachy to ID #1
« on: August 10, 2022, 02:39:18 pm »
Hello! :)

I hope you can help with identification of this byzantine trachy.

Diameter: about 20,2-24,4 mm
Weight: 2,42 g

Thanks for help! :)

Offline Bebek2006

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 33
Re: Byzantine trachy to ID #1
« Reply #1 on: August 18, 2022, 07:25:29 am »

Offline DagonX

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 62
Re: Byzantine trachy to ID #1
« Reply #2 on: August 18, 2022, 02:59:34 pm »
Czy może jednak Aleksy III Angelos , Sear 2011, jak tutaj:
https://www.sixbid-coin-archive.com#/de/single/l30133318 ?

Offline Bebek2006

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 33
Re: Byzantine trachy to ID #1
« Reply #3 on: August 19, 2022, 04:45:58 am »
Czy może jednak Aleksy III Angelos , Sear 2011, jak tutaj:
https://www.sixbid-coin-archive.com#/de/single/l30133318 ?


Raczej nie... na monecie Aleksego między cesarzem a Konstantynem powinien być glob z krzyżem, a na Pana jest laska (berło) zakończona krzyżem patriarchalnym.
+ u Pana Konstantyn w lewej dłoni trzyma długi krzyż, w przypadku Aleksego był by to sztandar. :)


Offline DagonX

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 62
Re: Byzantine trachy to ID #1
« Reply #4 on: August 19, 2022, 06:37:22 am »
Raczej nie... na monecie Aleksego między cesarzem a Konstantynem powinien być glob z krzyżem, a na Pana jest laska (berło) zakończona krzyżem patriarchalnym.
+ u Pana Konstantyn w lewej dłoni trzyma długi krzyż, w przypadku Aleksego był by to sztandar. :)

Nie mogę powiedzieć, Pana argumenty są mocno przekonujące. Przeglądając jednak Sear'a, DOC'a oraz archiwalne aukcje wynikałoby, że mojej monecie najbliżej do trachy z Cesarstwa Tesaloniki - Sear 2057, DOC IV 35.

Offline Bebek2006

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 33
Re: Byzantine trachy to ID #1
« Reply #5 on: August 19, 2022, 07:58:10 am »
Raczej nie... na monecie Aleksego między cesarzem a Konstantynem powinien być glob z krzyżem, a na Pana jest laska (berło) zakończona krzyżem patriarchalnym.
+ u Pana Konstantyn w lewej dłoni trzyma długi krzyż, w przypadku Aleksego był by to sztandar. :)

Nie mogę powiedzieć, Pana argumenty są mocno przekonujące. Przeglądając jednak Sear'a, DOC'a oraz archiwalne aukcje wynikałoby, że mojej monecie najbliżej do trachy z Cesarstwa Tesaloniki - Sear 2057, DOC IV 35.
A czy Sear 2057 to przypadkiem nie tetarteron wybity w Magnezji przez Jana III? ;)
W internetach różne rzeczy piszą, ten typ trachów baaaardzo często ma przyporządkowany numer katalogowy tetarteronu... domy aukcyjne idą na łatwizne i kopiują opisy z błędami, bo po co niby marnować czas i zaglądać do katalogów? :police:
https://www.sixbid-coin-archive.com/#/de/search?text=sear%202057%20trachy

Co do numerka w DOC podanego przez Pana, to jest on jak najbardziej prawidłowy.

Offline DagonX

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 62
Re: Byzantine trachy to ID #1
« Reply #6 on: August 19, 2022, 10:06:04 am »
A czy Sear 2057 to przypadkiem nie tetarteron wybity w Magnezji przez Jana III? ;)

W mojej wersji książki pod tym numerem umieszczono już monety Łacinników ;)


Offline Bebek2006

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 33
Re: Byzantine trachy to ID #1
« Reply #7 on: August 20, 2022, 07:11:52 am »
A czy Sear 2057 to przypadkiem nie tetarteron wybity w Magnezji przez Jana III? ;)

W mojej wersji książki pod tym numerem umieszczono już monety Łacinników ;)


Czyli jestem ostatnim Mohikaninem, który używa przestarzałej wersji Seara (z 1974 roku). :-X
Nie spodziewałbym się, że poszczególne wydania tej samej książki mogą się od siebie tak znacząco różnić...

 

All coins are guaranteed for eternity