Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 2 April!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 2 April!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins

New & Reduced


Author Topic: Konstantyn z innym wariantem legendy  (Read 515 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Konstantyn z innym wariantem legendy
« on: October 12, 2021, 08:09:17 am »
Było już o znaleziskach dokonanych w Bibliotece Narodowej w Paryżu, a dziś znalezisko trochę bardziej nietypowe, a mianowicie odmiana, którą znalazłem we wlasnym archiwum monet ciekawych, rzadkich, ładnych etc., ale notowanych.



Monetę tę zarchiwizowałem ponad roku temu, prawdopodobnie z eBayu, bo nie podałem źródła, ale ponieważ nie jestem zbyt porządny, może to jednak była jakaś większa aukcja (jeśli ktoś wie, niech napisze).

Odmiana nie jest bardzo odmienna: krótka (i oczywiście znana - ale nie dla tej emisji) legenda awersu CONSTANTINVS P F AVG zamiast długiej IMP C CONSTANTINVS PF AVG. Ale według kryteriów RIC VI zasługuje na swój osobny numer.

Odmiana z dłuższą legendą odnotowana w RIC także nie pojawia się zbyt często (widziałem w sumie na pewno mniej niż 10 egzemplarzy; na OCRE są trzy, na acsearch chyba żadnego).



Ta nowa odmiana jest oczywiście jeszcze rzadsza: znam tylko ten jeden egzemplarz odkryty u samego siebie :-) Ale jeśli ktoś zna inne, z przyjemnością je dodam.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

 

All coins are guaranteed for eternity