Ancient Coin Discussions In Other Languages > Forum numizmatyki antycznej po polsku

Potrzebni specjaliści od uzbrojenia

(1/3) > >>

Lech Stępniewski:
Pytanie brzmi: czym jest to, co wskazuje strzałka i czy ma jakąś specjalną nazwę.



Na monetach czasem to widać a czasem nie, co zapewne jest bez znaczenia i zależało od uznania rytownika. Jeden lubił coś dodatkowo wyryć na karku a inny nie.

Dotąd interpretowałem to swobodnie jako część zbroi: albo coś w rodzaju metalowego kołnierza albo może jakiś skórzany ochraniacz zapobiegający otarciom przez hełm. Teraz postanowiłem się wreszcie douczyć i chciałbym wiedzieć dokładnie, co to takiego.

Przejrzałem grube dzieło Bishopa i Coulstona "Roman Military Equipment from the Punic Wars to the Fall of Rome", ale nic nie znalazłem (choć może źle szukałem). Będę wdzięczny za wszelkie wyjaśnienia i wskazówki.

Pawel O:
Chyba się zdjęcie nie wyświetla, bynajmniej u mnie.

Barnaba6:
Mnie też nie wyświetla się.

Pekka K:
Maybe the picture was too large?

Pekka K

DzikiZdeb:
U mnie wyświetla się poprawnie. Ewentualnie spróbował bym wyczyścić tzw. cache przeglądarki, tj. nacisnąć CTRL + F5.

Grafika wygląda na całkowicie standardową, w razie dalszych problemów można ją spróbować wyświetlić z linku: http://www.lechstepniewski.info/temp/zbroja-kark.jpg

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version