Ancient Coin Discussions In Other Languages > Forum numizmatyki antycznej po polsku

Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi

<< < (2/82) > >>

Lech Stępniewski:

--- Quote from: DzikiZdeb on January 07, 2021, 11:33:19 am ---nawet sam kurs boliwara stanął w miejscu tak gdzieś od półtora miesiąca, nie wiedząc w którą stronę ma się udać...

--- End quote ---

Oj, chyba już coś wie... W każdym razie numizmatycy zbierający banknoty kraju W. mają powody do radości, bo ewentualny banknot stutysięczny mogliby w chwili obecnej nabyć za 6 centów.

Natomiast nasz kraj jest wciąż nieprzyjazny dla numizmatyków zachodnich. NBP wprawdzie już od dłuższego czasu usiłuje osłabić kurs złotego, ale najwidoczniej tajemne moce pana K. wciąż działają i dzisiaj za nasz największy banknot (500 złotych) trzeba dać ciut ponad 135 dolarów, podczas gdy pięć lat temu, gdy pan K. przejmował władzę, wystarczyłoby o jakieś dziesięć dolarów mniej.

Lech Stępniewski:
Artykuł z Onetu, ale nie zamieszczony w dziale plotki, horoskopy, rozrywka

https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/chorwacja-srebrniki-judasza-tajemnicza-moneta-z-miasta-nin/t86klrv,07640b54

Chyba nikomu, kto tu trafi, nie muszę tłumaczyć, dlaczego jest to bzdura na bzdurze. Warto jednak mieć w pamięci taki wybryk, gdy na tym samym Onecie będzie się czytać inne artykuły nie zamieszczone w dziale plotki, horoskopy, rozrywka, ale dotyczące dziedzin, o których trochę mniej się wie. Na przykład coś z fizyki albo z ekonomii. Także komentarze polityczne.

DzikiZdeb:

--- Quote from: Lech Stępniewski on February 18, 2021, 07:58:47 am ---Chyba nikomu, kto tu trafi, nie muszę tłumaczyć, dlaczego jest to bzdura na bzdurze. Warto jednak mieć w pamięci taki wybryk, gdy na tym samym Onecie będzie się czytać inne artykuły nie zamieszczone w dziale plotki, horoskopy, rozrywka, ale dotyczące dziedzin, o których trochę mniej się wie. Na przykład coś z fizyki albo z ekonomii. Także komentarze polityczne.

--- End quote ---

Typowy wypełniacz. "Jestem doskonały, skończyłem/am dzienną informatykę społeczną oraz zaoczne dziennikarstwo i jestem w stanie napisać w trzy minuty o wszystkim." Znając tego typu artykuły najpierw obstawiałem, że jest to artykuł skopiowany z wzmiankowanego SlobodnaDalmacija.hr, ale nic tam podobnego nie znalazłem. Znalazłem za to coś takiego, z wczoraj: https://www.all-inclusive.com.pl/tajemnicza-moneta-z-miasta-nin/

Niestety nie wiem, kto jest właścicielem w/w strony (nikt się pod nią nie podpisał), więc nie mam bladego pojęcia czy jest to umieszczanie tego samego materiału w ramach grupy kapitałowej, czy też autor/ka wzięła dwa razy za ten sam tekst dla dwóch różnych właścicieli, czy też autorzy są różni i mamy ciekawy dylemat moralny: czy bardziej jest winien ten, który napisał bzdury, czy ten, który udostępnił je większej grupie ludzi.

Patrząc na to przypomina mi się pani dziennikarz z ę-ą "Gazety Prawnej", która w 2010 oznajmiła wszem i wobec, jak to WMN ma niesamowitą okazję nabycia trzech aureusów od prywatnego kolekcjonera. Ponieważ google pod hasłem "Godian III aureus" zwróciło jej Aleksandra Sewera z Koloseum na rewersie, nie zastanawiając się ani chwili, umieściła ilustrację w artykule. Ponieważ chciało mi się jeszcze wtedy walczyć z takimi rzeczami, napisałem do nich, ale grochem o ścianę. Sewer wisi na ich stronie po dziś dzień ku czci i chwale dziennikarskiej Pani Sowy: https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/456097,warszawskie-muzeum-narodowe-szuka-sponsora-na-rzymskie-zloto.html

Lech Stępniewski:

--- Quote from: DzikiZdeb on February 18, 2021, 10:46:54 am ---Typowy wypełniacz.

--- End quote ---

Wypełniacze były zawsze. Głupstwa w gazetach były zawsze. Ale albo same gazety były brukowe albo w poważniejszych gazetach był na to dział humoru, ploteczek, kuriozów, obfity szczególnie w okresie wakacyjnym (bo pół zespołu na urlopie., więc reszta pisze co tylko przyjdzie do głowy).

Niemniej światło było mniej więcej oddzielone od ciemności. A teraz króluje taka mieszanka - szarówka, w której wszystko ujdzie w każdym miejscu.

Lech Stępniewski:
Podobno świetnie zachowany.




Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version