Ancient Coin Discussions In Other Languages > Forum numizmatyki antycznej po polsku

Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi

<< < (28/82) > >>

DzikiZdeb:

--- Quote from: Lech Stępniewski on October 20, 2021, 04:09:46 pm ---Czyjś żart? Złośliwość? Błąd licytującego, którego zmylił przecinek po dwójce i myślał, że to dwa dolary?

--- End quote ---
Jedna oferta, więc może wystawiający? Następnym razem puści od $500 z linkiem i opisem "moneta kupiona za 2000, z żalem i płaczem muszę wyprzedać mój zbiór".

DzikiZdeb:
Taki współczesny wynalazek przypadkiem mi wyskoczył: Trajan budowniczy Koloseum, otoczony greckim meandrem :-)

Lech Stępniewski:

--- Quote from: DzikiZdeb on November 19, 2021, 03:36:44 am ---Trajan budowniczy Koloseum, otoczony greckim meandrem :-)

--- End quote ---

Z perspektywy Wysp Cooka Rzym i Grecja to właściwie jedna duża wieś.

DzikiZdeb:

--- Quote from: Lech Stępniewski on November 19, 2021, 07:48:19 am ---
--- Quote from: DzikiZdeb on November 19, 2021, 03:36:44 am ---Trajan budowniczy Koloseum, otoczony greckim meandrem :-)

--- End quote ---

Z perspektywy Wysp Cooka Rzym i Grecja to właściwie jedna duża wieś.

--- End quote ---

To by się na Wyspach Cooka zdziwili, jakby się ktoś tam z taką monetą pojawił :-) Chyba już był przypadek że na jakimś Niue ktoś próbował zapłacić takimi wynalazkami z godłem wyspy i czym prędzej musieli wprowadzać dodatkowe uchwały, że jednak to nie jest prawny środek płatniczy.

Lech Stępniewski:

--- Quote from: DzikiZdeb on November 22, 2021, 04:44:54 am ---To by się na Wyspach Cooka zdziwili, jakby się ktoś tam z taką monetą pojawił :-)

--- End quote ---

Ma Pan oczywiście rację. Ale właściwie jaki jest status czegoś takiego? Chyba jednak bez jakiegoś papieru licencyjnego nie można tak sobie produkować i sprzedawać 5 dolarów z Wysp Cooka. I pewnie w tej licencji jest napisane, że to faktycznie medalik pamiątkowy, a nie oficjalna waluta - aczkolwiek Wikipedia podaje, że istnieje coś takiego jak dolar Wysp Cooka i ma nawet swój kod: COK (ale angielska Wiki dodaje, że to już było i minęło i teraz mają tylko dolara nowozelandzkiego).

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version