Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. All Items Purchased From Forum Ancient Coins Are Guaranteed Authentic For Eternity!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. Internet Challenged? We Are Happy To Take Your Order Over The Phone 252-646-1958 or 252-497-2724 Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins!!!

New & Reduced


Recent Posts

Pages: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
FORVM Announcements and Website Help / Re: Forum Super Slow
« Last post by Jay GT4 on Today at 12:08:35 pm »
Same here, it's hit or miss if a page will open quickly or not.
2
FORVM Announcements and Website Help / Re: Forum Super Slow
« Last post by DzikiZdeb on Today at 11:58:50 am »
Now is much faster. It may not be the fastest running website I've seen in my life, but it runs 5-10x faster than half an hour ago.
3
Mając godzinę/dwie w Berlinie, gdzie wybralibyście się pod kątem numizmatyki i historii antycznej?

Mówiąc szczerze, przez ten czas wiele się nie wskóra.

Berlin i antyk to oczywiście Wyspa Muzeów. Byłem raz, poświęciłem cały dzień, w ósmej godzinie chodzenia siadałem co dziesięć metrów i kontemplowałem kolejne gablotki z pozycji siedzącej, a i tak zaliczyłem tylko (w kolejności) Pergamon-, Altes- i Neuesmuseum. Muzeum Bodego musiało być wtedy zamknięte, bo na pewno bym od niego zaczął. W godzinę-półtorej można przelecieć samo Muzeum Pergamońskie (szczególnie, że o ile się nie mylę tytułowy ołtarz jest cały czas w konserwacji) i tyle. Trochę wartych zapamiętania antycznych dużych budowli. Numizmatyki się w tym czasie nie zrobi - główny zbiór jest w Muzeum Bodego, chociaż w Altes- też jest sporo fajnego antyku, a w Neues- monety etruskie i innych ludów Półwyspu Apenińskiego sprzed zjednoczenia Italii pod władzą Rzymian.
4
FORVM Announcements and Website Help / Re: Forum Super Slow
« Last post by *Alex on Today at 11:52:37 am »
Same is now happening for me, I click on a button on FORVM  and it takes ages to implement. Oddly enough I am having a similar issue with my Google Chrome browser. When I click to open it it takes ages to activate. Once it is opened though it works fine. Firefox is okay.

Alex
5
Forum numizmatyki antycznej po polsku / Re: Historia jednego kwinara
« Last post by DzikiZdeb on Today at 11:43:43 am »
Serce mi się (traje)...
No cóż, takie są realia rynku. Z jednej strony byśmy chcieli, żeby monety były sprzedawane w oryginalnej patynie, z drugiej lepiej sprzedają się monety wyczyszczone... Więc się je czyści.
6
Roman Coins / Re: Is this a Fouree?
« Last post by PeterD on Today at 11:40:23 am »
The weight is low but not impossible for an official coin.

The brown patch looks more like impurities in the silver or some transfer of copper from a close-by copper coin when buried underground. On fourees, the copper core usually corrodes, pushing through the silver plate, leaving a black patch with perhaps some de-laminated silver.

At any rate, you should show all of both sides of the coin, since it might be possible to determine if the dies that struck the coin were unofficial.
7
na zegarki kupiłem sobie kasetę z limitem miejsc i staram się go nie przekraczać, tak też zrobiłem z monetami i kiedy ją zapełnię, to chciałbym podmieniać (w sumie nawet już teraz, bez zapełniania).
Spotkałem się z propozycją takiego podejścia i nie za bardzo wyobrażam sobie jego praktyczną realizację. Prędzej czy później mamy pełną pulę i jesteśmy przywiązani do każdego z elementów kolekcji. "Mój pierwszy denar", "moja pierwsza moneta związana z konkretnym wydarzeniem historycznym", "byle co, ale ma tekturkę z kolekcji byłego dyrektora British Museum", itd, itp. Można się wtedy oszukiwać "to dokupię sobie jeszcze małą kasetkę na cztery monety", ale na dłuższą kończy się to jak się łatwo domyślić ;-)

Tak czy inaczej możemy podsumować na ten moment ten wątek, mówiąc o drugim znanym egzemplarzu z tego typu błędem (przekopałem przez ostatnie tygodnie internet w poszukiwaniu kolejnych informacji, ale póki co nie trafiłem na dodatkowe).
Prawdę mówiąc, jeśli ktoś się tym w sieci zajmował, to tutaj. Temat jest bardzo niszowy, zainteresowanych naprawdę niewielu.

Jak natomiast sytuujecie Panowie ten błąd w kontekście całego mennictwa Trajana? Z pominięciem litery to chyba naprawdę jedyne 2 sztuki (z obecnych w internecie, choć nie przejrzałem jeszcze wszystkich zbiorów muzealnych). Widziałem natomiast jeszcze sam błąd z przestawieniem liter w skrócie ARAB ADQVISIT z ADQ na DAQ i... jakieś literówki w SPQR czy OPTIMO PRINCIPI, ale nie znam dokładnie skali tych błędów, poza tym, że są bardzo rzadkie.
Pytanie, o jaki kontekst chodzi? Kolekcjonersko - żądzą tutaj prawa popytu i podaży; rzecz bardzo rzadka pożądana przez nieliczną grupę specjalistów pozostaje rzeczą niezbyt zauważalną na rynku kolekcjonerskim; numizmatycznie - błędy w legendach zdarzają się, to że w tej epoce rzadziej, a np. dwa wieki później częściej to tylko element poznawczy mennictwa danej epoki; historycznie - chyba najciekawiej - w czasach, kiedy wszystkie mechanizmy Imperium działają jak w dobrze naoliwionej maszynie, mamy kiks na oficjalnej imperialnej monecie bitej w Rzymie, podczas gdy najdrobniejsze tryby tej maszyny polegające na sprawdzaniu napisów na słupie milowym w jakiejś odległej prowincji praktycznie się nie mylą w najmniejszym szczególe, także co do ilości konsulatów i aklamacji imperialnych, nie mówiąc o imieniu przybranego ojca cesarza.
8
Roman Coins / Imitative coin of Constantinus
« Last post by Flav V on Today at 11:32:31 am »
Hello,

Here is an imitative coin with very nice style on reverse. The weight is 1.45 grs, mint Nicomedia. The emperor seems to be Constantinus I.
9
FORVM Announcements and Website Help / Re: Forum Super Slow
« Last post by Mat on Today at 11:24:09 am »
Same here, it's very slow one minute, regular the next at a different time. No pattern either.
10
FORVM Announcements and Website Help / Re: Forum Super Slow
« Last post by DzikiZdeb on Today at 11:12:54 am »

Forum is still very slow for me. Are other Forum members also still experiencing this slowdown?
10 seconds to open this post, 40 s. to open editor with answer.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
All coins are guaranteed for eternity