Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 5 July!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 5 July!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins

New & Reduced


Recent Posts

Pages: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Identification Help / Re: Id (11) please
« Last post by Gianluca G on Today at 04:23:24 pm »
 +++ thanks to you all for the replies
2

ten sam rzymski denarek, który w muzeum kurzy się w kącie, może stać się źródłem wielkiej radości oraz inspiracją, gdy kupi go za swoje oszczędności młody chłopak zafascynowany Rzymem czy nawet tylko ogólnie starożytnością.

Zgadzam się, tylko do zmiany prawa trzeba by szerszej świadomości w społeczeństwie. Póki co ludzie, którzy nie myślą, że każdy najdrobniejszy rupieć z 1954 r. powinien należeć do muzeum, są w zdecydowanej mniejszości. A stąd droga do uchwalenia chociażby prawa o wyprzedaży muzealnych dubletów - długa i wyboista.
3
Forum numizmatyki antycznej po polsku / Re: Akarnania Stater
« Last post by DzikiZdeb on Today at 03:39:09 pm »
Dzięki za odpowiedź. Na wildwinds.com ta moneta nie występuje. Czy jest możliwość zgłoszenia u nich takiego egzemplarza aby dodali go do katalogu?
Nie wiem, na ile obecnemu administratorowi wildwinds zależy na zdjęciach wszystkich możliwych typów i odmian monet antycznych; w tym wypadku w HGC 4 też nie ma rozbitych wszystkich odmian, tylko jest jeden numer 919 dla kilku różnych wariantów literowych. Kluczowa jest pozycja Calciatiego, która bardzo ładnie się podlinkowała w pierwszym poście i jak widać jest to dwutomowy, ponad siedmiusetstronowy katalog tylko dla staterów typu korynckiego.

Tak czy inaczej może się Pan z administratorem wildwinds skontaktować poprzez maila z ich głównej strony, albo tutaj na forum (użytkownik helvetica - tutaj jest główny wątek ogłoszeniowy, ale nie widziałem, żeby ktoś przez niego zgłaszał nowe monety: https://www.forumancientcoins.com/board/index.php?topic=58321.msg769891#msg769891)
4
Forum numizmatyki antycznej po polsku / Re: Akarnania Stater
« Last post by Piotr N on Today at 01:10:47 pm »
Dzięki za odpowiedź. Na wildwinds.com ta moneta nie występuje. Czy jest możliwość zgłoszenia u nich takiego egzemplarza aby dodali go do katalogu?
5
Shanxi, thank you very much!!
7
Once more, thanks in advance. I have over 30 little bronzes that I've been incapable of identifying.

This one:

Æ
12 mm
1.8 gr

No idea what it is
8
Cztery rzymskie denarki pokryte grynszpanem leżące w gablotce w kącie prawie nikogo nie zainteresują.

Dlatego będę przynudzał jak Katon, że w Polsce wystarczą 2-3 duże świetnie opisane kolekcje publiczne, a reszta numizmatów (wcześniej zarejestrowana w bazie danych przy jednej z tych kolekcji) powinna trafić w prywatne ręce. Chyba że gdzieś trafi się kurator z pomysłem i pasją, którą potrafi zarazić innych. Wtedy - proszę bardzo.

Bo ten sam rzymski denarek, który w muzeum kurzy się w kącie, może stać się źródłem wielkiej radości oraz inspiracją, gdy kupi go za swoje oszczędności młody chłopak zafascynowany Rzymem czy nawet tylko ogólnie starożytnością.
9
A to Pan zna?

Ja dopiero teraz się dowiedziałem. I co Pan na to?
Nie słyszałem o tym. Na starcie obraziło się na moje biedne XP :-( Ale spróbuję potestować**.

Nie twierdzę, że jestem jakimś specjalistą od AI, wiem tylko jak wygląda bardzo prosta sieć neuronowa (lata temu na studiach musiałem napisać taką na zaliczenie - za nic w świecie nie chciała się niczego nauczyć*, ale że prowadzący posprawdzał wszystkie piętrowe całki w kodzie i podobno były ok, więc dostałem czwórkę) i mam jakie takie pojęcie o klasycznych problemach, z którym te lepsze rozwiązania się borykają. Stąd też jak zobaczę jakieś AI, które przekroczy moje wyobrażenie o górnej granicy możliwości uczenia się takiego systemu, to pewnie zmienię zdanie. Ale co do monet to musiałbym zobaczyć przykład na monetach. Taki, który np. oznaczy 98% poprawnych mennic u Konstantyna; albo chociaż taki, który na podstawie załadowanego zdjęcia podepnie się do acsearch albo NIR i wyłapie tam pasujące pozycje :-)

* Można powiedzieć, że wykonałem konkretną implementację Maszyny Trurla, ale że nie miała ani tak ładnych chromowanych boków, ani nie potrafiła mi niczym ubliżyć, więc nie wiem, czy się liczy.
** Guzik sobie potestuję. Żeby się do tego dobrać, trzeba podać konkretne dane osobowe, po co mi to itp. Może i dobrze.
10
Forum numizmatyki antycznej po polsku / Re: Akarnania Stater
« Last post by DzikiZdeb on Today at 10:24:29 am »
Witamy w Polskim Kąciku i zachęcamy do udziału w innych dyskusjach - zarówno tutaj, jak i na całym FAC :-)

Co do statera to nie widzę tam niczego podejrzanego. Moneta prawdopodobnie została umyta (jak większość sreber na rynku numizmatycznym) i dopiero chwyta nową patynę, stąd nierównomierne jej rozmieszczenie.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
All coins are guaranteed for eternity