Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 2 April!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 2 April!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins

New & Reduced


Author Topic: Polski kącik na FAC  (Read 6843 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Polski kącik na FAC
« on: December 28, 2020, 05:43:48 pm »
Tutaj jest miejsce na wpisywanie uwag dotyczących spraw technicznych i formalnych związanych z funkcjonowaniem polskiego kącika na FAC.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Dominic T

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 781
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #1 on: December 28, 2020, 07:31:59 pm »
Przepraszam, że nie mówię po polsku, ale z pomocą tłumaczy komputerowych witam się!
DT

Offline Joe Sermarini

  • Owner, President
  • FORVM STAFF
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 12102
  • All Coins Guaranteed for Eternity.
    • FORVM ANCIENT COINS
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #2 on: December 28, 2020, 11:09:18 pm »
Witamy!
Joseph Sermarini
Owner, President
FORVM ANCIENT COINS

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #3 on: December 29, 2020, 07:19:42 am »
Thank you for your kind welcome.

Przepraszam, że nie mówię po polsku, ale z pomocą tłumaczy komputerowych witam się!

The progress in machine translation is incredible! I just have read the relevant entry in the Polish Wiki and there is an example of English-Polish machine translation (https://pl.wikipedia.org/wiki/T%C5%82umaczenie_automatyczne#Efekty). This example was given to show that the efficiency of a pure machine translation is still rather poor. But the translation marked as "(translate.google.com, 2020-11-23)" is actually nearly perfect!
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Barnaba6

  • Consul
  • ***
  • Posts: 165
  • Gallery of the year 2019 award winner
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #4 on: December 30, 2020, 12:16:07 pm »
Dzień dobry Panie Lechu!

Ciekawa inicjatywa. Trzymam kciuki za rozwój kącika polskiego na FAC.

Czasem postaram się coś napisać.

Pozdrawiam,

Barnaba Skibniewski
Gallery of the year 2019 award winner

https://www.forumancientcoins.com/gallery/index.php?cat=43425

Offline Maciej D

  • Consul
  • ***
  • Posts: 129
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #5 on: December 30, 2020, 01:16:37 pm »
Dobry wieczór!
Pozdrawiam Divusric :)

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #6 on: December 30, 2020, 02:39:17 pm »
Bardzo miło mi tu Panów widzieć! I oczywiście chciałbym, by Panowie wpadali jak najcześciej.

Ale żeby byla pełna jasność, bez jakichkolwiek niedopowiedzeń, dodam jeszcze tych kilka uwag:

- Można bez problemu pisać zarówno tutaj, jak i na starym forum; broń Boże nie ma jakichś wymogów "lojalności", opowiadania się za kimś/czymś etc. Wystarczy chęć napisania czegoś w związku z numizmatyką antyczną.

- Pisać może tutaj naturalnie każdy, sam nikomu osobistych urazów wytykać nie mam zamiaru; do zaszłości nie wracam. Jedyne wymogi formalne to nadrzędny regulamin właściciela FAC, którego pierwsza zasada głosi BE NICE! (BĄDŹ MIŁY).

- Jeśli ktoś koniecznie chiciałby dać wyraz takim urazom w stosunku do mnie albo coś prywatnego wyjaśnić, niech zrobi to na mój prywatny email albo w wiadomości prywatnej tego forum.

Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Julek C

  • Consul
  • ***
  • Posts: 136
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #7 on: December 31, 2020, 04:51:37 am »
Witam Panów, dziękuję za zaproszenie, jetem pewien, że będzie tu ciekawie.
Pozdrawiam.
JanuszK

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #8 on: December 31, 2020, 11:32:27 am »
Również Pana witam i mam nadzieję, że będzie ciekawie także dzięki temu, co Pan napisze.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline LSW

  • Consul
  • ***
  • Posts: 124
  • LSW
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #9 on: January 01, 2021, 05:59:13 pm »
Witam i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Leszek

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #10 on: January 02, 2021, 08:20:42 am »
Witam Pana i również życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Pawel O

  • Consul
  • ***
  • Posts: 150
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #11 on: January 02, 2021, 06:41:18 pm »
Witam i pozdrawiam serdecznie w Nowym Roku :)

borsuk1977 - Paweł O.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #12 on: January 02, 2021, 07:39:08 pm »
Również witam Pana i pozdrawiam!
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Zenon M

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 92
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #13 on: January 03, 2021, 02:24:58 pm »
Widzę, że część działalności polskojęzycznej tutaj się przenosi - miejmy nadzieję, że tylko tej związanej z numizmatyką... - także i ja będę więc czuł się zobowiązany od czasu do czasu tu zajrzeć.
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Zenon M.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #14 on: January 03, 2021, 02:58:00 pm »
Tak, tutaj wyłącznie numizmatyka. Tutaj bowiem jesteśmy tylko w kąciku, mam nadzieję, że miłym, ale jednak kątem u właściciela FAC i obowiązuje jego regulamin. Niegdyś się stąd przeniosłem, bo sądziłem, że gdzie indziej w jakimś sensie będę u siebie. Stracone złudzenia.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

paesanu

  • Guest
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #15 on: January 03, 2021, 04:02:18 pm »
Dzień dobry,

W sprawach antycznych będę tutaj regularnie zaglądał i jednocześnie postaram się o merytoryczną aktywność.

Pozdrawiam

Paweł

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #16 on: January 03, 2021, 04:09:39 pm »
Witam Pana i jak najbardziej zachęcam do merytorycznej aktywności.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #17 on: January 15, 2021, 10:09:24 am »
Mała prośba do Kolegów polskojęzycznych.

Ponieważ do naszego kącika zaglądają także Koledzy używający translatorów, byłoby miło brać to pod uwagę i przynajmniej przy formułowaniu problemu nie używać zbyt skomplikowanych zdań ani konstrukcji gramatycznych. Terminologia numizmatyczna jest czasem podobna i zrozumiała bez translatora (rewers - reverse; legenda - legend) tak samo jak imiona władców (Licyniusz - Licinius; Konstantyn - Constantine). Niemniej, nawet proste rzeczy można niepotrzebnie skomplikować.

And Google Translator says...

As colleagues who use translators also visit our corner, it would be nice to take this into account and at least not to use too complicated sentences or grammatical structures when formulating the problem. Numismatic terminology is sometimes similar and understandable without a translator (reverse - reverse; legend - legend) as well as the names of the rulers (Licinius - Licinius; Constantine - Constantine). Nevertheless, even simple things can be unnecessarily complicated.

Jak widać, nie było to dla niego zbyt skomplikowane, a jedynie zbyt gorliwie przetłumaczył kilka słów, które powinny zostać po polsku.
(As you can see, it was not too complicated for him, but only too eagerly translated some words that should remain in Polish)
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1975
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #18 on: January 15, 2021, 11:39:06 am »
byłoby miło brać to pod uwagę i przynajmniej przy formułowaniu problemu nie używać zbyt skomplikowanych zdań
Właśnie chyba założyłem wątek, który jest nieco niezrozumiały nawet dla Polaków...

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #19 on: January 15, 2021, 12:39:59 pm »
Właśnie chyba założyłem wątek, który jest nieco niezrozumiały nawet dla Polaków...

Wątek niezrozumiały może być. Chodzi o to, żeby wstępnie było zrozumiałe, że to niezrozumiałe :-)

Tak sobie wyobraziłem, że ktoś się męczy z translatorem tylko po, żeby na koniec ustalić, że temat go w ogóle nie interesuje.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
UWAGA TECHNICZNA - LINKI
« Reply #20 on: February 01, 2021, 10:38:31 am »
FORVM, na którym jest nasz kącik, nie lubi martwych linków (broken links), ponieważ to obniża ranking Google. Proszę więc unikać linków, które z czasem przestają działać, na przykład do eBay czy innych tego typu serwisów oraz innych zmiennych miejsc w internecie. Można je podawać tylko w doraźnych celach informacyjnych, ale ze świadomością, że potem zostaną usunięte.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Jack@

  • Consul
  • ***
  • Posts: 397
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #21 on: February 04, 2021, 04:16:25 pm »
Fajnie było dzisiaj móc już konkretnie skorzystać z otrzymanego jakiś czas temu zaproszenia do Polskiego Kącika i od razu nawiązać krótki dialog z @DzikiZdeb. Jakiś dłuższy czas temu z pewnym zaniepokojeniem
i zastanowieniem obserwowałem zmniejszoną jakby aktywność Pana Lecha Stępniewskiego w dziale antycznym na poprzednim forum. Teraz widzę, w tym miejscu, że moje niepokoje co do sił witalnych Pana Lecha były bezpodstawne. Cieszę się, że znalazł Pan swoje miejsce, w którym czuje sią Pan dobrze i w którym bez zahamowań może Pan realizować swoją pasję. Pan się czuje dobrze, więc i inni zapewne będą z Panem czuli się podobnie, czego i sobie życzę a czytających pozdrawiam.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #22 on: February 04, 2021, 07:34:02 pm »
Dziękuję za miłe słowa i również pozdrawiam. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy się tu czuli dobrze. Tym razem cały nasz kącik jest działem antycznym, ale naturalnie szeroko rozumianym. Niemniej jesteśmy tutaj tylko kątem jako goście i obowiązują nas cudze reguły.

Ma to jednak także swoje dobre strony. Nie można nikomu z uczestników kącika zarzucać, że wprowadza tu swoje porządki. Praktycznie odpada troska o sprawy techniczne: walka ze spamem etc. Mamy pod ręką zasoby FAC wraz z bardzo pożyteczną bazą falsów. Możemy też zawsze w razie czego skorzystać z wiedzy uczestników głównego forum FAC.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Waldemar S

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 406
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #23 on: February 08, 2021, 01:22:30 pm »
Dzień dobry wszystkim.
Większość mnie już zna , z lepszej lub gorszej strony  ;), więc na razie posiedzę cicho w kąciku i posłucham ciekawych niusów numizmatycznych  :)
Pozdrawiam

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1975
Re: Polski kącik na FAC
« Reply #24 on: February 08, 2021, 02:29:40 pm »
Większość mnie już zna , z lepszej lub gorszej strony  ;), więc na razie posiedzę cicho w kąciku i posłucham ciekawych niusów numizmatycznych  :)
Witam serdecznie i zachęcam do czynnego udziału :-) Co do znajomości, to pewnie tak, tylko przynajmniej ja mam problem z połączeniem dotychczasowej tożsamości sieciowej z imieniem i nazwiskiem... Pod jakim nickiem Waszmości do tej pory można było napotkać?

 

All coins are guaranteed for eternity