Ancient Coin Discussions In Other Languages > Forum numizmatyki antycznej po polsku

Książki o antyku, niekoniecznie numizmatyczne

<< < (31/45) > >>

Lech Stępniewski:

--- Quote from: DzikiZdeb on September 07, 2022, 01:41:24 pm ---To ja nawet nie dodkukałem się do tych miłośników. Dobre i to, potwierdzenie istnienia takowych w epoce i tak jest cennym cytatem,

--- End quote ---

Chodzi raczej o badaczy tego zagadnienia. Zdaje się też, że nie jest to prosty tekst. W 1886 roku na egzaminie w Cambridge właśnie ten kawałek (83-84) był do wyjaśnienia i skomentowania. Tak więc egzamin raczej już oblaliśmy.

Ale niech Pan zajrzy do poczty, a potem na strony 450-451 tego, co Pan tam znajdzie.

DzikiZdeb:
32. Woytek B. (red), Williams D. (red), Ars critica numaria. Joseph Eckhel (1737–1798) and the Transformation of Ancient Numismatics, wyd. Österreichische Akademie der Wissenschaften, 2022

Świeża a ciekawa rzecz, zdążyłem na razie przerzucić bardzo pobieżnie. Zbiór artykułów poświęconych J. Eckhelowi na szerokim tle XVIII-wiecznej numizmatyki i zmian w niej zachodzących. Spora część po angielsku. Wersja elektroniczna za darmo do pobrania z:

https://austriaca.at/?arp=0x003da939

Lech Stępniewski:

--- Quote from: DzikiZdeb on October 20, 2022, 06:04:42 am ---Wersja elektroniczna

--- End quote ---

I to mi się od razu podoba. A jak za darmo - to już w ogóle.

Wprawdzie zakres tematyczny wąski, ale może coś ciekawego się znajdzie.

Lech Stępniewski:
Jeśli ktoś jeszcze nie wie, to tutaj

https://silesian.academia.edu/AgataKluczek

są do ściągnięcia, oczywiście za darmo, PEŁNE wersje książek Agaty Kluczek (PDFy w jakości wydawniczej)


Ex nummis historia. Szkice o obrazach numizmatycznych w badaniach nad dziejami starożytnego Rzymu, Katowice 2021: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego


Primordia Romana. Mityczna przeszłość Rzymu i pamięć o niej w rzymskich numizmatach zaklęta, Katowice 2019: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego


VNDIQVE VICTORES. Wizja rzymskiego władztwa nad światem w mennictwie złotego wieku Antoninów i doby kryzysu III wieku – studium porównawcze, Katowice 2009: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego

DzikiZdeb:

--- Quote from: Lech Stępniewski on January 02, 2023, 12:03:22 pm ---tutaj są do ściągnięcia, oczywiście za darmo, PEŁNE wersje książek Agaty Kluczek

--- End quote ---

Dodałem do spisu na pierwszej stronie. VNDIQVE VICTORES mam w wersji papierowej i kilka razy z niego korzystałem przy pisaniu moich książek. Pozostałych dwóch nie kupowałem.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version