Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 2 April!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 2 April!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins

New & Reduced


Author Topic: Licinius I Trewir  (Read 588 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Waldemar S

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 406
Licinius I Trewir
« on: December 02, 2021, 11:29:18 am »
Ciekawy Licinius I  wczoraj mi umknął , coś tam o nim czytałem u pana Lecha w not in ric , ale że nie czuje się za mocno w tym okresie , wolał bym aby sam na niego zerknął  , czy to z tych imitacji z epoki , czy oryginał , a może czymś się różni od tych które zna ? , bo ja to dostrzegam tylko dziwny ognisty czubek głowy na awersie i chyba brak litery G w AVG na rewersie .
3,02 gr

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1975
Re: Licinius I Trewir
« Reply #1 on: December 03, 2021, 02:04:45 am »
Zanim Pan Lech się wypowie - nie ma Pan lepszych zdjęć? Te są na tyle nieostre, że trudno np. odczytać większość legendy awersu, więc ciężko będzie coś zawyrokować o ewentualnych w niej brakach.

Offline Waldemar S

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 406
Re: Licinius I Trewir
« Reply #2 on: December 03, 2021, 10:01:23 am »
Niestety , tylko tymi fotkami i wagą  dysponuję z aukcji z ebay , sprzedawca mimo że z Węgier ma blisko 3 tys sprzedanych i 100% pozytywów .

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Licinius I Trewir
« Reply #3 on: December 03, 2021, 02:18:04 pm »
Pomęczyłem się trochę z tym zdjęciem, ale niewiele da się z niego wycisnąć. Wydaje się, że to naśladownictwo (mam nadzieję, że z epoki).

Na rewersie legenda wygląda jakby się kończyła dwoma "A" (!). Chyba że jedna pałeczka to kawałek "V", a druga - jakby lekko zaokrąglona" to "G". Trudno wyrokować, czy zawinił wykonawca czy też ciężkie przejścia samej monetki. Legendę awersu też czytam raczej "z pamięci", wiedząc, co tam powinno być, ale co tam naprawdę jest, nie dam głowy.

Chyba dobrze, że monetka Panu umknęła.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Waldemar S

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 406
Re: Licinius I Trewir
« Reply #4 on: December 04, 2021, 01:51:43 am »
Może i dobrze że umknęła   ::), ale zagadkę przez to ciężej rozwikłać  ???. Też coś próbowałem wyciągnąć z tego zdjęcia , ale osiągnąłem tylko tyle że tam nie ma tego co byśmy się spodziewali , tak na awersie jak i na rewersie  ? , na rewersie właściwie to tylko IOVI się zgadza , a dalej jak by było CONSIL VSTIA N   ???.
Awers to dalej niewiadoma , ale ciężko tam wkomponować IMP LICI NIVS AVG ?

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Licinius I Trewir
« Reply #5 on: December 04, 2021, 09:50:26 am »
Moim zdaniem CONSERVATORI na rewersie jest raczej w porządku, tylko ta końcówka dziwna. "A" całkiem wyraźne, ale potem dwie pałeczki. Może jednak resztki po literkach?

Początek legendy awersu IMPLICI jeszcze jakoś da się dopasować, ale reszta to plątanina. Monetka ciekawa najwyżej dla kogoś z pasją czyścicielską, o ile byłaby do kupienia za grosze.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Waldemar S

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 406
Re: Licinius I Trewir
« Reply #6 on: December 04, 2021, 12:23:41 pm »
To prawda nawet jako naśladownictwo z epoki , to jest ciekawa monetka z rzadkim rewersem , może się podobać i dobry czyściciel mógłby ją ładnie dopieścić . Sprzedała się za 27,50 E , moja poprawka była spózniona o ułamek sekundy .

 

All coins are guaranteed for eternity