Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. All Items Purchased From Forum Ancient Coins Are Guaranteed Authentic For Eternity!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. Internet Challenged? We Are Happy To Take Your Order Over The Phone 252-646-1958 Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins!!!

Recent Additions to Forum's Shop


Author Topic: Jeszcze jeden trochę inny Maksymian Herkuliusz z Londynu  (Read 92 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 1505
    • NOT IN RIC
Jeszcze jeden trochę inny Maksymian Herkuliusz z Londynu
« on: October 10, 2021, 02:44:18 pm »


Nie jest to jakieś nadzwyczajne znalezisko, ale nowe popiersie dla londyńskiej emisji z okolicy roku 303 to spora rzadkość.

Po pierwsze dlatego, że takie bardziej złożone popiersia z rekwizytami typu włócznia, tarcza, są wtedy w londyńskiej mennicy rzadkością. Po drugie dlatego, że londyńska mennica została wzorowo opisana w książce duetu Clooke & Toone ogłoszonej ledwo 6 lat temu i to po długich przygotowaniach.Tymczasem już trzy lata później został wydany pierwszy suplement (który jednak każdy musi sobie wydrukować samodzielnie z pliku pdf)A drugi suplement, na razie tylko internetowy, to ponad 40 nowych znalezisk.

Jest to zatem kolejny argument za stanowiskiem, że prace o charakterze katalogowym najlepiej od razu ogłaszać w formie internetowej i sukcesywnie, ale w jednym miejscu, uzupełniać i poprawiać (bo i tak poprawki do papieru trzeba potem umieszczać w internecie - tak jak i w tym wypadku). Dodatkową zaletą są też bez porównania lepsze zdjęcia: duże i kolorowe, których ze względu na koszty żaden wydawca papierowy nie mógłby zaakceptować.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

 

All coins are guaranteed for eternity