Ancient Coin Discussions In Other Languages > Forum numizmatyki antycznej po polsku

Nietypowe srebro rzymskiego wschodu w I-II (choć bardziej II) w.

<< < (63/63)

Lech Stępniewski:

--- Quote from: DzikiZdeb on January 07, 2022, 01:30:48 pm ---Kolejny dowód na to, że trzeba wszystko sprawdzać po trzy razy :-)

--- End quote ---

Złota myśl. Ja przy okazji aktualizacji strony zawsze znajduję jeszcze jakiś błąd u siebie. Na szczęście z poprawianiem nie ma problemu, ale gdyby to było w papierze zapłakałbym się ze wstydu.

Jack@:

--- Quote from: DzikiZdeb on February 22, 2021, 03:17:15 pm ---
--- Quote from: Jack@ on February 22, 2021, 02:43:36 pm ---Mała literówka się wkradła niechcący - na awarsie w legendzie jest TRAIA (bez N na końcu).

--- End quote ---
Dziękuję, poprawiłem. W opisie CNG było ok, a ja tak z przyzwyczajenia machnąłem, w centrali takich skrótów nie było.

--- End quote ---
I na monetach z centrali bywały skróty kończące się na "A", ale są zapewne unikatowe albo b. rzadkie. Było to chyba do przyjęcia jak w przypadku poniższej monety

DzikiZdeb:

--- Quote from: Jack@ on May 30, 2022, 03:58:03 pm ---
--- Quote from: DzikiZdeb on February 22, 2021, 03:17:15 pm ---
--- Quote from: Jack@ on February 22, 2021, 02:43:36 pm ---Mała literówka się wkradła niechcący - na awarsie w legendzie jest TRAIA (bez N na końcu).

--- End quote ---
Dziękuję, poprawiłem. W opisie CNG było ok, a ja tak z przyzwyczajenia machnąłem, w centrali takich skrótów nie było.

--- End quote ---
I na monetach z centrali bywały skróty kończące się na "A", ale są zapewne unikatowe albo b. rzadkie. Było to chyba do przyjęcia jak w przypadku poniższej monety

--- End quote ---
Musiałem się dłuższą chwilę zastanowić, do którego postu się Pan odnosi :-)

Tak jak kojarzę miałem wtedy na myśli tylko skróty nazwiska cesarza (czyli TRA albo TRAIA), przydomków nie brałem pod uwagę.

GERMA zdarza się na "damskich" monetach z okresu panowania Trajana, co do innych możliwości to na razie nie przychodzą mi do głowy, Dacicusa czy Parthicusa można by teoretycznie skrócić do "DA" czy "PA" ale niczego takiego sobie na żadnej monecie nie przypominam; z "Optimus Princeps" nawet teoretycznie nie da się czegoś takiego zrobić :-).


https://www.acsearch.info/search.html?id=170855


https://www.acsearch.info/search.html?id=2397287

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version