Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 2 April!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 2 April!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins

New & Reduced


Author Topic: Byzantine trachy to ID #4  (Read 807 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DagonX

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 62
Byzantine trachy to ID #4
« on: August 10, 2022, 02:42:53 pm »
Hello! :)

Please help with identyfication of this byzantine trachy.

Diameter: about 20,5-23,8 mm
Weight: 1,59 g

Thanks a lot!

Offline Bebek2006

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 33
Re: Byzantine trachy to ID #4
« Reply #1 on: August 18, 2022, 07:20:59 am »
Witam kolegę z TPZN-u... ;)
Monetka to imitacja trachy Izaaka II wybita przez krzyżowców.
https://www.sixbid-coin-archive.com#/de/single/l30770546

Offline DagonX

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 62
Re: Byzantine trachy to ID #4
« Reply #2 on: August 18, 2022, 02:57:06 pm »
Witam, witam ;) Internet jak widać jest małym miejscem :)

Dzięki za pomoc, ale mam wątpliwości czy to imitacja krzyżowców, czy też oryginalna Izaaka II. Widoczne litery sugerują nieco Sear 2003:
https://www.sixbid-coin-archive.com#/de/single/l29671747

Offline Bebek2006

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 33
Re: Byzantine trachy to ID #4
« Reply #3 on: August 19, 2022, 05:31:57 am »
Jak dla mnie to imitacja, cesarska mennica raczej nie wypuściłaby takiej monety (pokazany przez Pana egzemplarz jest za mały na oryginał, a i styl też jest daleki od perfekcji).
Dla porównania wstawiam zestawienie oryginału i naśladownictwa trachów tego cesarza.

Offline DagonX

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 62
Re: Byzantine trachy to ID #4
« Reply #4 on: August 19, 2022, 06:42:05 am »
Jak dla mnie to imitacja, cesarska mennica raczej nie wypuściłaby takiej monety (pokazany przez Pana egzemplarz jest za mały na oryginał, a i styl też jest daleki od perfekcji).
Dla porównania wstawiam zestawienie oryginału i naśladownictwa trachów tego cesarza.

Prawda, nie wziąłem tutaj pod uwagę wymiarów tej monety. Czy to może być zatem Sear 2021, DOC IV 1?

Offline Bebek2006

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 33
Re: Byzantine trachy to ID #4
« Reply #5 on: August 20, 2022, 07:28:00 am »
Jak dla mnie to imitacja, cesarska mennica raczej nie wypuściłaby takiej monety (pokazany przez Pana egzemplarz jest za mały na oryginał, a i styl też jest daleki od perfekcji).
Dla porównania wstawiam zestawienie oryginału i naśladownictwa trachów tego cesarza.

Prawda, nie wziąłem tutaj pod uwagę wymiarów tej monety. Czy to może być zatem Sear 2021, DOC IV 1?
DOC 1 to large module, a Pana moneta to small module więc numer katalogowy powinien być DOC 30.  ;)
Co do seara - na razie wstrzymam się z zaglądaniem do niego... mógłbym tylko wprowadzić Pana w błąd.

ps: chociaż sprawdziłem na internecie, i Pana moneta jest opisywana właśnie jako sear 2021.

Offline DagonX

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 62
Re: Byzantine trachy to ID #4
« Reply #6 on: August 22, 2022, 12:32:45 pm »
DOC 1 to large module, a Pana moneta to small module więc numer katalogowy powinien być DOC 30.  ;)
Co do seara - na razie wstrzymam się z zaglądaniem do niego... mógłbym tylko wprowadzić Pana w błąd.

ps: chociaż sprawdziłem na internecie, i Pana moneta jest opisywana właśnie jako sear 2021.

Jeszcze wiele do nauczenia przede mną, dzięki za pomoc! :)

 

All coins are guaranteed for eternity