Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 2 April!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 2 April!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins

New & Reduced


Author Topic: Byzantine trachy to ID #2  (Read 642 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DagonX

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 62
Byzantine trachy to ID #2
« on: August 10, 2022, 02:40:37 pm »
Hi!

Any ideas about this coin?

Diameter: about 16,6-17,8 mm
Weight: 1,20 g

Thanks for help! :)

Offline Bebek2006

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 33
Re: Byzantine trachy to ID #2
« Reply #1 on: August 18, 2022, 07:27:10 am »
Chyba coś w tym stylu:
https://www.sixbid-coin-archive.com#/de/single/l30608271

Offline DagonX

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 62
Re: Byzantine trachy to ID #2
« Reply #2 on: August 18, 2022, 03:01:23 pm »
Dzięki za pomoc! :) Teraz jeszcze tylko ustalić, który to będzie numer w Sear... ???

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1975
Re: Byzantine trachy to ID #2
« Reply #3 on: August 19, 2022, 03:14:37 am »
Dzięki za pomoc! :) Teraz jeszcze tylko ustalić, który to będzie numer w Sear... ???
W identyfikacji wiele nie pomogę, pozwolę sobie natomiast podrzucić namiar na DOC, podpięty w poście u góry. Świetny, za darmo i dużo bardziej szczegółowy od Seara :-)

https://www.forumancientcoins.com/board/index.php?topic=115263.0

Offline Bebek2006

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 33
Re: Byzantine trachy to ID #2
« Reply #4 on: August 19, 2022, 05:14:40 am »
Dzięki za pomoc! :) Teraz jeszcze tylko ustalić, który to będzie numer w Sear... ???
Z krzyżowcami nawet nie ma co do seara zaglądać, bo jest tam raptem kilka odmian (Sear chyba stwierdził, że nie ma sensu ich opisywać i odsyła czytelnika do Hendyego...) 
Tak jak napisał już DzikiZdeb - DOC to bardzo dobry katalog, więc ja również radzę korzystać właśnie z niego.
Co do numerków katalogowych - Pana moneta to DOC 4.

Offline DagonX

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 62
Re: Byzantine trachy to ID #2
« Reply #5 on: August 19, 2022, 06:40:18 am »
W identyfikacji wiele nie pomogę, pozwolę sobie natomiast podrzucić namiar na DOC, podpięty w poście u góry. Świetny, za darmo i dużo bardziej szczegółowy od Seara :-)

https://www.forumancientcoins.com/board/index.php?topic=115263.0

Z krzyżowcami nawet nie ma co do seara zaglądać, bo jest tam raptem kilka odmian (Sear chyba stwierdził, że nie ma sensu ich opisywać i odsyła czytelnika do Hendyego...) 
Tak jak napisał już DzikiZdeb - DOC to bardzo dobry katalog, więc ja również radzę korzystać właśnie z niego.
Co do numerków katalogowych - Pana moneta to DOC 4.

O dostępnym on-line DOC wiedziałem już wcześniej, ale dziękuję za link ;) Co by jednak nie mówić póki co jestem za dużym świeżakiem w temacie pieniądza Bizancjum i Sear jest dla mnie o wiele przyjemniejszy w użytkowaniu.

Dziękuję za pomoc z właściwym ustaleniem numeru z katalogu :)

 

All coins are guaranteed for eternity