Ancient Coin Discussions In Other Languages > Forum numizmatyki antycznej po polsku

Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi

<< < (3/37) > >>

DzikiZdeb:

--- Quote from: Lech Stępniewski on February 27, 2021, 12:31:27 pm ---Podobno świetnie zachowany.

--- End quote ---

Nie tyle w Pompejach, co w podmiejskiej willi leżącej na północ od miasta. Historia odkrycia jest chyba niemal tak samo ciekawa jak sam artefakt i można wyciągnąć wnioski, jak działa włoskie archeo. Generalnie jak wiadomo spora część Pompejów (~1/3) jest pozostawiona do dalszych badań i odkrywa się je bardzo powoli. Wygląda na to, że nikt za to specjalnie nie prowadzi ewidencji hipotetycznych stanowisk poza murami miejskimi. Ewidencję taką prowadzą za to średnio legalne szajki wydłubujące z takich stanowisk co się da metodami typu "szybko wykopać, jeszcze szybciej uciec, a potem sprzedać". Ponieważ nielegalne wykopy były tutaj dość dużych rozmiarów, wpadło na nie w końcu i oficjalne archeo, zabezpieczając całość. Więcej tutaj: http://pompeiisites.org/en/comunicati/the-four-wheeled-processional-chariot-the-last-discovery-of-pompeii/

Lech Stępniewski:
Właśnie obejrzałem obsypywany nagrodami Nomadland i odradzam. "Poetycki" film robiony pod krytyków, którzy bez problemu mogą pisać z niego równie "poetyckie" recenzje. Frances McDormand to za mało.

DzikiZdeb:

--- Quote from: Lech Stępniewski on March 03, 2021, 10:34:47 am ---Właśnie obejrzałem obsypywany nagrodami Nomadland i odradzam.

--- End quote ---
Nawet o tym nie słyszałem. Może dlatego że poziom obecnej kinematografii jest jaki jest na widok hasła, że "film jest nagrodzony" uciekam jak najdalej.

--- Quote from: Lech Stępniewski on March 03, 2021, 10:34:47 am ---"Poetycki" film

--- End quote ---
Znaczy się na siłę udziwniony i z dłużyznami?

Z ostatnich dzieł filmowych na plus zaskoczyła mnie o dziwo jedna z produkcji Netflixa - The Highwaymen. Jest to tak niepodobne do sieczki, którą kręcą kilometrami, że nie mogę wyjść ze zdziwienia jak w ogóle do tego doszło.

Lech Stępniewski:

--- Quote from: DzikiZdeb on March 03, 2021, 12:16:49 pm ---
--- Quote from: Lech Stępniewski on March 03, 2021, 10:34:47 am ---"Poetycki" film

--- End quote ---
Znaczy się na siłę udziwniony i z dłużyznami?

--- End quote ---

Dłużyzny są, ale film nawet nie udziwniony, a stereotypowy. Za "poezję" robią: wysokie drzewa, trauma po stracie, rozległe amerykańskie krajobrazy, rodzinne Święto Dziękczynienia, mała ręka dziecka w dużej dłoni dorosłego, deklamowany z pamięci na odludziu sonet Szekspira, pełna wyrazu twarz Frances McDormand. Tylko ten ostatni element doceniam (za profesjonalizm)

--- Quote from: DzikiZdeb on March 03, 2021, 12:16:49 pm ---Z ostatnich dzieł filmowych na plus zaskoczyła mnie o dziwo jedna z produkcji Netflixa - The Highwaymen.

--- End quote ---

Nie znam, spróbuję.

DzikiZdeb:

--- Quote from: Lech Stępniewski on March 03, 2021, 12:53:51 pm ---Za "poezję" robią: wysokie drzewa

--- End quote ---
Jakoś robienie "poezji" wysokimi drzewami kojarzy mi się jednoznacznie z kinem wschodnim. A to Isajew się przechadzał wśród drzew i myślał, a to żurawie odleciały, a to Marusia chodziła po lesie i śpiewała o czterech tankistach.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version