Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 2 April!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 2 April!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins

New & Reduced


Author Topic: Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi  (Read 20735 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1975
Re: Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi
« Reply #50 on: March 28, 2021, 03:37:47 pm »
Trochę zdrowie mi siadło, więc przerwałem dłubanie przy stronie


Życzę szybkiego powrotu na łamy :-)

Gdyby miał Pan ochotę coś sobie poodświeżać, pozwolę sobie polecić jeszcze jedną staroć, którą zdarzyło mi się obejrzeć. "Zatopić Bismarcka" z 1960. Czarno-białe, praktycznie nakręcone całe w studiu, właściwie to monodramat, a jak trzyma w napięciu :-)

Offline Julek C

  • Consul
  • ***
  • Posts: 136
Re: Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi
« Reply #51 on: March 29, 2021, 08:26:29 am »
Trochę zdrowie mi siadło, więc przerwałem dłubanie przy stronie i obejrzałem dwa rozrywkowe filmy z rzędu (co bardzo rzadko mi się zdarza).


Słyszałem, ale nie widziałem. Nie ma tego na Netflixie i HBO, gdzie Pan to obejrzał? Dzięki Panu (gdzieś w jakimiś wątku dał Pan link) obejrzałem po 30 latach "Żywot Briana" i doszedłem do wniosku, że nasza tutejsza cywilizacja jest w odwrocie, w dzisiejszych czasach jest to absolutnie nieosiągalny poziom kontestowania rzeczywistości.
Zdrówka, Panie Lechu.

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1975
Re: Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi
« Reply #52 on: March 29, 2021, 12:07:17 pm »

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi
« Reply #53 on: March 30, 2021, 12:53:13 pm »
Wypada odnotować radość wielką kolekcjonerów zbierających bankntoty państwa W. Największy nominał już za mniej niż pół dolara!
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi
« Reply #54 on: April 02, 2021, 08:10:28 am »
Z ostatnich dzieł filmowych na plus zaskoczyła mnie o dziwo jedna z produkcji Netflixa - The Highwaymen.

Obejrzałem. Porządne kino. Ale lud grymasi, że za mało strzelają. Dla mnie najbardziej przejmujące było to strzelanie do butelek.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi
« Reply #55 on: April 02, 2021, 09:18:59 am »
A w kraju W. z okazji Świąt jeszcze o 10% obniżono cenę kompletu banknotów. Można go już mieć za mniej niż 80 centów.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1975
Re: Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi
« Reply #56 on: April 03, 2021, 05:04:16 am »
Z ostatnich dzieł filmowych na plus zaskoczyła mnie o dziwo jedna z produkcji Netflixa - The Highwaymen.

Obejrzałem. Porządne kino. Ale lud grymasi, że za mało strzelają. Dla mnie najbardziej przejmujące było to strzelanie do butelek.

Dla mnie najbardziej przejmujące były wahania Costnera, czy kolega nadaje się jeszcze do zabrania na akcję.

Offline Pawel O

  • Consul
  • ***
  • Posts: 150
Re: Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi
« Reply #57 on: April 03, 2021, 10:31:47 am »
Z wartych obejrzenia produkcji - tym razem Amazona jest - The dig, w którym przedstawiono kulisy odkopania skarbu z Sutton Hoo pod koniec lat 30-tych. Bardzo przyjemnie się ogląda.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi
« Reply #58 on: April 03, 2021, 11:41:53 am »
Z wartych obejrzenia produkcji - tym razem Amazona jest - The dig

No proszę, dopiero teraz o tym filmie usłyszałem. Dziękuję!
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi
« Reply #59 on: April 04, 2021, 05:51:41 pm »
Bardzo przyjemnie się ogląda.

Rzeczywiście, przyjemny film, niespieszny. Trochę dofabularyzowali (wątek romansowy, samolot), ale z samego kopania filmu nie dałoby się ulepić.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Maciej D

  • Consul
  • ***
  • Posts: 129
Re: Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi
« Reply #60 on: April 05, 2021, 05:54:28 am »
Miałem być w Egipcie w zeszłym roku. Pewnie nie będzie mnie tam w najbliższym czasie a może nigdy...A tymczasem...https://www.youtube.com/watch?v=EwuduZxFiWg&t=8528s

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi
« Reply #61 on: April 05, 2021, 07:07:24 am »
Estetyka trochę cygańska: dużo złotego i świecącego. Ale ludziom się to najwyraźniej podoba.

Pokrewieństwo genetyczne dzisiejszych Egipcjan do tych starożytnych jest takie sobie, natomiast kulturowe - żadne. Wypada podkreślić, że dopiero biali Europejczycy nauczyli miejscowych szanować historię. Arabów przez ponad tysiąc lat praktycznie to nie interesowało.

No ale czego się teraz nie robi, żeby po zelżeniu pandemii Egipt stał się dla turystów pierwszym miejscem wyboru.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Julek C

  • Consul
  • ***
  • Posts: 136
Re: Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi
« Reply #62 on: April 05, 2021, 12:16:32 pm »

Z wartych obejrzenia produkcji - tym razem Amazona jest - The dig, w którym przedstawiono kulisy odkopania skarbu z Sutton Hoo pod koniec lat 30-tych. Bardzo przyjemnie się ogląda.

Rzeczywiście, bardzo ciekawa produkcja, w dodatku z przyjemnym przesłaniem - skarb odkryto dzięki pasjonatom, a nie urzędnikom- archeologom :).

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi
« Reply #63 on: April 05, 2021, 12:31:11 pm »
skarb odkryto dzięki pasjonatom, a nie urzędnikom- archeologom :).

Heinrich Schliemann, hrabia Carnarvon, Edith Pretty...

Pasja jest najważniejsza. Zawodowcy potem grymaszą, że odkrycie zostało źle odkryte etc. Ale co im pozostaje?

W numizmatyce podobnie. Henry Cohen był z wykształcenia muzykiem. Otto Voetter - zawodowym wojskowym. Giovanni Dattari - handlarzem. Pierre Bastien - chirurgiem. U nas Iger - dentystą.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Maciej D

  • Consul
  • ***
  • Posts: 129
Re: Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi
« Reply #64 on: April 05, 2021, 12:46:36 pm »
Jak to co bezkresne magazyny jak z "Poszukiwaczy zaginionej Arki". Co do gustu organizatorów imprezy przeniesienia królewskich mumii ,nie będę się wypowiadał. Chodziło mi raczej o nowe muzeum ,które chyba wreszcie będzie funkcjonować. A mnie tam nie ma... :(

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
"Wonder Woman 1984" Historia, numizmatyka
« Reply #65 on: April 09, 2021, 02:15:58 pm »
Wczoraj pod wieczór czułem się do niczego, więc w desperacji obejrzałem film "Wonder Woman 1984". Ale nie ma tego złego... Na przykład dowiedziałem się z tego filmu, że ostatni rzymski cesarz Romulus został zamordowany w roku 476, gdy miał przy sobie pewien dziwny przedmiot (wokół którego kręci się akcja filmu). W filmie został nawet pokazany wizerunek monety tego Romulusa z owym dziwnym przedmiotem. Może ktoś ma ją w swoich zbiorach?
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Pawel O

  • Consul
  • ***
  • Posts: 150
Re: "Wonder Woman 1984" Historia, numizmatyka
« Reply #66 on: April 09, 2021, 03:51:34 pm »
Wczoraj pod wieczór czułem się do niczego, więc w desperacji obejrzałem film "Wonder Woman 1984". Ale nie ma tego złego... Na przykład dowiedziałem się z tego filmu, że ostatni rzymski cesarz Romulus został zamordowany w roku 476, gdy miał przy sobie pewien dziwny przedmiot (wokół którego kręci się akcja filmu). W filmie został nawet pokazany wizerunek monety tego Romulusa z owym dziwnym przedmiotem. Może ktoś ma ją w swoich zbiorach?



Nie ale możliwe że tego Filipa ponizej to mam, ale nie chce mi się aż tak meczyć oczu żeby doszukiwać się który to wariant :) 

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1975
Re: "Wonder Woman 1984" Historia, numizmatyka
« Reply #67 on: April 10, 2021, 03:21:40 am »
Wczoraj pod wieczór czułem się do niczego, więc w desperacji obejrzałem film "Wonder Woman 1984". Ale nie ma tego złego... Na przykład dowiedziałem się z tego filmu, że ostatni rzymski cesarz Romulus został zamordowany w roku 476, gdy miał przy sobie pewien dziwny przedmiot (wokół którego kręci się akcja filmu). W filmie został nawet pokazany wizerunek monety tego Romulusa z owym dziwnym przedmiotem. Może ktoś ma ją w swoich zbiorach?



Nie ale możliwe że tego Filipa ponizej to mam, ale nie chce mi się aż tak meczyć oczu żeby doszukiwać się który to wariant :)  

McAlee 901b? ;-)


https://www.acsearch.info/search.html?id=7197234

Tak na marginesie - ma Pan może katalog McAlly'ego? Jeśli tak, to warto kupić? Przymierzam się, przymierzam i zawsze jakiś inny wydatek wyskoczy.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
A co z Romulusem?
« Reply #68 on: April 10, 2021, 07:14:03 am »
Proszę nie zbaczać z tematu. Chcę wiedzieć więcej o tajemniczej monecie Romulusa zamordowanego przez siepaczy w 476 roku.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Pawel O

  • Consul
  • ***
  • Posts: 150
Re: "Wonder Woman 1984" Historia, numizmatyka
« Reply #69 on: April 10, 2021, 09:33:08 am »
Wczoraj pod wieczór czułem się do niczego, więc w desperacji obejrzałem film "Wonder Woman 1984". Ale nie ma tego złego... Na przykład dowiedziałem się z tego filmu, że ostatni rzymski cesarz Romulus został zamordowany w roku 476, gdy miał przy sobie pewien dziwny przedmiot (wokół którego kręci się akcja filmu). W filmie został nawet pokazany wizerunek monety tego Romulusa z owym dziwnym przedmiotem. Może ktoś ma ją w swoich zbiorach?



Nie ale możliwe że tego Filipa ponizej to mam, ale nie chce mi się aż tak meczyć oczu żeby doszukiwać się który to wariant :)  

McAlee 901b? ;-)


https://www.acsearch.info/search.html?id=7197234

Tak na marginesie - ma Pan może katalog McAlly'ego? Jeśli tak, to warto kupić? Przymierzam się, przymierzam i zawsze jakiś inny wydatek wyskoczy.

Niestety nie mam, ale możliwe że mój brat ma. Ja mam tylko Prieura i to w sumie tylko teoretycznie bo mi jeszcze nie przyszedł. Do tej pory bazowałem na katalogu od brata i internecie :) Wg. katalogu Prieura to powinien być nr 306, czyli McAlee 901b, RPC VIII, — (unassigned; ID 29190): https://rpc.ashmus.ox.ac.uk/type/29190. A i sprawdziłem tego typu akurat nie mam :(

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi
« Reply #70 on: April 12, 2021, 05:42:15 pm »
"Nomadland" wygrał Brytyjską Akademię, pewne wygra też Amerykańską, a ja przymierzam się do pokonanego przez niego "Promising Young Woman". Ale wolę zapytać, czy ktoś widział, bo może to jeszcze gorsze.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi
« Reply #71 on: April 15, 2021, 11:55:14 am »
Szczęście numizmatyków zbierających banknoty państwa W. rośnie. Wypada odnotować dzisiejsze 2 500 000.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1975
Re: Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi
« Reply #72 on: April 15, 2021, 03:26:58 pm »

Z wartych obejrzenia produkcji - tym razem Amazona jest - The dig, w którym przedstawiono kulisy odkopania skarbu z Sutton Hoo pod koniec lat 30-tych. Bardzo przyjemnie się ogląda.

Rzeczywiście, bardzo ciekawa produkcja, w dodatku z przyjemnym przesłaniem - skarb odkryto dzięki pasjonatom, a nie urzędnikom- archeologom :).

Obejrzałem, niezłe. Trochę przesadzili z opakowaniem całości w melodramat, pod koniec miałem wrażenie, że czytam tekst, w którym ktoś używa wielokropka ... raz na dwie linijki.

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1975
Re: Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi
« Reply #73 on: April 15, 2021, 03:29:44 pm »
Szczęście numizmatyków zbierających banknoty państwa W. rośnie. Wypada odnotować dzisiejsze 2 500 000.
Ostatnio swoje milionówki wydrukowało także państwo będące onegdaj Persją. Ale tam trzeba wydać na ten numizmat ponad 20 dolarów.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Wiadomości, ciekawostki, różne uwagi
« Reply #74 on: April 15, 2021, 03:38:46 pm »
Trochę przesadzili z opakowaniem całości w melodramat

Wydaje mi się, że jak na haczyk na tzw. "zwykłego widza" był całkiem nienatrętny.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

 

All coins are guaranteed for eternity