Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 2 April!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 2 April!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins

New & Reduced


Author Topic: Domitian/Domicjan-another fake quinarius - kolejny fałszywy kwinar RIC II.1 516  (Read 591 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1975
Miałem dać jako przykład jak sobie wyobrażam zdjęcie, na którym być może nie ma patyny, a jej pozór jest wynikiem złego ustawienia temperatury światła przy robieniu zdjęcia,


https://www.acsearch.info/search.html?id=2016407


https://www.acsearch.info/search.html?id=6539341

ale... to są dwie różne monety. Widać chociażby po popiersiu. Poza tym pierwsza waży 1,42, druga 1,67 g. Ponieważ nie znalazłem trzeciego egzemplarza, przy identycznych kształtach krążków te dwa na razie są tylko podejrzane. Co mi się nie podoba poza kształtem krążków:
- stylistyka popiersia (jakieś takie do nikogo niepodobne);
- purchle na szyi (dolna moneta);
- problemy celatora z umieszczeniem napisów równo w okręgu (szczególnie widoczne na rewersie; mimo małej średnicy raczej nie obserwuję tego na innych kwinarach z tego okresu).

Drugi egzemplarz ma jeszcze jedno notowanie, ale zbyt wiele ono nie wnosi:

https://www.acsearch.info/search.html?id=5660516

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Domicjan-another fake quinarius - kolejny fałszywy kwinar RIC II.1 516
« Reply #1 on: September 01, 2022, 04:26:19 am »
Niech Pan woła Kolegę Dina. Dolna moneta wyraźnie gorsza, ale i górna jakaś niezbyt wspaniała.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1975
Re: Domicjan-another fake quinarius - kolejny fałszywy kwinar RIC II.1 516
« Reply #2 on: September 02, 2022, 01:40:50 am »
Niech Pan woła Kolegę Dina. Dolna moneta wyraźnie gorsza, ale i górna jakaś niezbyt wspaniała.
Zawołałem jeszcze wczoraj. Mam nadzieję, że znajdzie czas, żeby rzucić na to okiem.

Offline Din X

  • Procurator Monetae
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 1262
Re: Domicjan-another fake quinarius - kolejny fałszywy kwinar RIC II.1 516
« Reply #3 on: September 07, 2022, 04:31:19 am »
The Lanz piece is likely the authentic mother, the Roma piece is a cast fake, pearls damaged details third I of IMPXIIII and ear of Trajan

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Trajan - another fake quinarius - kolejny fałszywy kwinar
« Reply #4 on: September 07, 2022, 05:34:58 am »
Thanks Din. Your opinion is always welcome.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1975
Re: Domicjan-another fake quinarius - kolejny fałszywy kwinar RIC II.1 516
« Reply #5 on: September 07, 2022, 06:22:43 am »
The Lanz piece is likely the authentic mother, the Roma piece is a cast fake, pearls damaged details third I of IMPXIIII and ear of Trajan
Thank you. Do you think the acsearch photo is proof enough to report Roma quinarius to Fake Coins?

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1975
Re: Domicjan-another fake quinarius - kolejny fałszywy kwinar RIC II.1 516
« Reply #6 on: September 07, 2022, 06:27:09 am »
Dziękuję za wyodrębnienie wątku, mógłbym prosić jeszcze o zmianę w tytule z Trajana na Domicjana? Tam gdzie mogłem, pozmieniałem.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Domicjan-another fake quinarius - kolejny fałszywy kwinar RIC II.1 516
« Reply #7 on: September 07, 2022, 06:29:30 am »
zmianę w tytule z Trajana na Domicjana?

Przepraszam za pomyłkę. Kopiowałem bezmyślnie z poprzedniego wątku. Już poprawiam.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

 

All coins are guaranteed for eternity