Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. All Items Purchased From Forum Ancient Coins Are Guaranteed Authentic For Eternity!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. Internet challenged? We Are Happy To Take Your Order Over The Phone 252-646-1958 Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins

New & Reduced


Author Topic: Fiscal Regimes and the Political Economy of Premodern States  (Read 927 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1998
Fiscal Regimes and the Political Economy of Premodern States
« on: March 17, 2021, 01:12:31 pm »
Ktoś z Panów może czytał w/w książkę? Jeśli tak, to czy warto?

Monsona nie znam, Scheidel to ten sam, który stoi za mapką do obliczania planowania podróży po Imperium (https://orbis.stanford.edu/), więc dałbym mu za samo to kredyt zaufania, ale już raz tak zrobiłem. Kupiłem "The Cambridge Economic History of the Greco-Roman World", którego jest współautorem i trochę się zawiodłem. Może nie jest to zła pozycja, ale dość sztampowa i właściwie nie kojarzę w tym momencie niczego specjalnego, czego bym się z niej dowiedział.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2927
    • NOT IN RIC
Re: Fiscal Regimes and the Political Economy of Premodern States
« Reply #1 on: March 17, 2021, 04:09:51 pm »
To jest zbiorówka. Panowie M. i S. są redaktorami. Sami napisali tylko po kawałeczku. M. o państwach hellenistycznych (prawie 40 stron) a S. kawałek zatytułowany "The early Roman monarchy" (prawie 30 stron; chodzi oczywiście o pryncypat). Poza tym jest tam o Inkach, Aztekach, Egipcie, Chinach...

Może chce Pan obejrzeć?
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1998
Re: Fiscal Regimes and the Political Economy of Premodern States
« Reply #2 on: March 17, 2021, 04:12:13 pm »

Może chce Pan obejrzeć?

Bardzo chętnie, rozumiem, że ma Pan dostęp do pełniejszej wersji niż na stronie wydawcy.

Aztekowie i Chińczycy ani mnie grzeją, ani ziębią, więc może faktycznie mi ta książka do niczego niepotrzebna.

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1998
Re: Fiscal Regimes and the Political Economy of Premodern States
« Reply #3 on: March 18, 2021, 12:19:40 pm »
Dziękuję za tekst, zaoszczędził mi Pan 30 funtów :-) Głównie interesująca mnie część o Republice i pryncypacie oparta jest na modelu "dodajmy wojny do zmiany rządu, rewolty i strat terytorialnych, a dostaniemy magiczny współczynnik, czy stabilności państwa" (opis modelu s. 173). Zawsze mnie taka pseudomatematyka w dziełach historycznych razi. "Dodajmy długość nosa Cezara w milimetrach do ilości świętych ibisów w pałacu Kleopatry i mamy magiczny wytrych do zrozumienia całego świata antycznego". Albo ktoś ma konkretne dane, albo je ekstrapoluje na podstawie takich czy innych przesłanek, a nie robi "magię współczynników".

 

All coins are guaranteed for eternity