Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 2 April!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 2 April!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins

New & Reduced


Author Topic: Otwarcie sezonu zimowego 2020  (Read 6514 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Waldemar S

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 406
Re: Otwarcie sezonu zimowego 2020
« Reply #75 on: March 07, 2021, 05:58:38 am »
Thanks again for your help.

ps. a czy ktoś z naszego forum , mógłby mi to przełożyć na nasze  ;), bo mój angielski i translator to może być porażka ;) w zrozumieniu sensu na co naprowadził kolega Pekka K . Wydaje mi się że sens jest taki że to rzadka moneta ? , ale czy dobrze mi się wydaje  ;)

Offline Pekka K

  • Tribunus Plebis Perpetuus
  • Procurator Monetae
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 7336
  • ...one coin at a time...
Re: Otwarcie sezonu zimowego 2020
« Reply #76 on: March 07, 2021, 06:04:29 am »

Screencapture from  Kurth Demos 576-577:


Offline Waldemar S

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 406
Re: Otwarcie sezonu zimowego 2020
« Reply #77 on: March 07, 2021, 06:47:19 am »
OK ,zrozumiałem że nie Byki , a Jelenie  ;), że jest zidentyfikowana , ale na fotkę nie mam co liczyć , i żebym uważał z czyszczeniem tego rewersu  ;), i jak nic nie zepsuję , abym puścił fotki do RPC.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc Pekka K

Offline Julek C

  • Consul
  • ***
  • Posts: 136
Re: Otwarcie sezonu zimowego 2020
« Reply #78 on: March 07, 2021, 09:53:02 am »
, i żebym uważał z czyszczeniem tego rewersu 

No właśnie, o co chodzi z tym zdjęciem rewersu, dlaczego  moneta leży upaćkana w jakimś zielonym szlamie?

Offline Waldemar S

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 406
Re: Otwarcie sezonu zimowego 2020
« Reply #79 on: March 07, 2021, 10:58:50 am »
No cóż , wykorzystałem fotkę z etapu gdy dopiero dochodziłem do tego co to za moneta i co jest na rewersie , tyle że jeszcze nie wiedziałem co jest koło nóg Artemis, po prostu zdjęcie w tym płynie w którym się moczyła wydało mi się najbardziej wyraźne- czytelne dla dostrzeżenia szczegółów. Płyn - to woda destylowana , szlam -resztki w korku z poprzedniego czyszczenia.

Offline LSW

  • Consul
  • ***
  • Posts: 124
  • LSW
Re: Otwarcie sezonu zimowego 2020
« Reply #80 on: March 29, 2021, 07:21:08 pm »
W zasadzie to już zaczął się sezon wiosenny, ale chciałem jeszcze uzupełnić zaległości, dane do monety z pierwszej strony wątku:
Quote
No i jeszcze ten znak menniczy.  :dot:PTR. Prawdopodobnie miało być  :dot:PTRE (TRIER 509), ale "E" się nie zmieściło. W ten sposób jest to formalnie nie notowana emisja (albo wariant znaku menniczego), w sam raz do działu "Irregular coins", więc byłbym wdzięczny za dodatkowe dane.
średnica 17-18 mm; masa 2,23 g; oś 11.

A najnowszy nabytek to naśladownictwo maioriny Magnencjusza.
Awers: nieco uproszczone popiersie, legenda z błędem, litery nierówne: DN MAGNIN - TIVS PF AVG
Rewers: scena pogromu wroga zaskakująco dobra, jak na oryginałach, legenda podobnie jak na awersie z błędem: GLORIA ROMNNORVM błędne N zostało dostrzeżone i ma dołożoną poziomą kreskę aby udawać A. W odcinku jest już grubszy błąd: RL :reversedP:
średnica 23-24 mm; masa 8,68 g (!); oś 2.

Generalnie jest to dość wierna kopia z profesjonalnego warsztatu. Tego typu naśladownictwa zapewne dobrze w obiegu się kamuflowały wśród oryginalnych monet, a zbyt duża masa (powinno być około 5 g) jest raczej jednostkowym przypadkiem.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Otwarcie sezonu zimowego 2020
« Reply #81 on: March 30, 2021, 09:03:01 am »
W zasadzie to już zaczął się sezon wiosenny, ale chciałem jeszcze uzupełnić zaległości, dane do monety z pierwszej strony wątku:
Quote
No i jeszcze ten znak menniczy.  :dot:PTR. Prawdopodobnie miało być  :dot:PTRE (TRIER 509), ale "E" się nie zmieściło. W ten sposób jest to formalnie nie notowana emisja (albo wariant znaku menniczego), w sam raz do działu "Irregular coins", więc byłbym wdzięczny za dodatkowe dane.
średnica 17-18 mm; masa 2,23 g; oś 11.

Odnotowałem. Bardzo dziękuję!
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

 

All coins are guaranteed for eternity