Ancient Coin Discussions In Other Languages > Forum numizmatyki antycznej po polsku

Napięcia powierzchniowe (?)

<< < (9/9)

DzikiZdeb:

--- Quote from: Jack@ on May 30, 2022, 02:59:23 pm ---Literaturę strony podają takie do poniższego egz.: E&E-S Group IV.1.1.a, 460-673 (unlisted dies); Betlyon 18; Rouvier 1096; HGC 10, 236; Sunrise 125

--- End quote ---
E&E to będzie Elayi, J. & A.G. Elayi. Le monnayage de la cité phénicienne de Sidon à l 'époque perse (Ve-IVe s. av. J.C.)., ładnie linkujące się do numiswiki jako Elayi-Elayi Sidon. Wygląda na najpoważniejszą pozycję ze wszystkich i być może coś tam będzie więcej o stylu bicia. Powyższa moneta to wg. HGC 10 to nawet 460-773 (100 pozycji więcej).

Ja mam tylko HGC, a tam jak zwykle - po łebkach. Strona z lekkim okładem wstępu i potem katalog, monety są opisane jako bite, ale tylko w sensie "W latach xxx-yyy Sydon bił...". Są jeszcze skany Rouviera, ale tam jest sam katalog.

Tak czy inaczej monety wyglądają dla mnie dziwnie, te falki na rewersie kojarzą mi się ze staterami celtyckimi, które na pewno były odlewane. Jak te diszekle były bite, to stemple musiały być przygotowywane w specyficzny sposób.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version