Ancient Coin Discussions In Other Languages > Forum numizmatyki antycznej po polsku

Niebinarna pani Konstantynopol

<< < (2/2)

DzikiZdeb:

--- Quote from: Lech Stępniewski on September 16, 2021, 08:50:54 am ---
--- Quote from: DzikiZdeb on September 16, 2021, 02:15:31 am ---W tych dwóch przypadkach wąsy są uzupełnione dość solidnymi bokobrodami

--- End quote ---

Jak na bokobrody to chyba zbyt blisko ucha. Emisja z Nikomedii z mniej więcej tego samego okresu sugeruje, że to miało być raczej coś w rodzaju pejsów.

--- End quote ---

Bo ja wiem, wszystko zależy od kształtu twarzy i indywidualnego obszaru zarastania. Dla mnie to bokobrody - coś w tym stylu:


albo zakładając, że na końcu jest jeszcze kawałek zarostu pod innym katem to coś takiego:


Wizerunek z Nikomedii ze względu na nikły wąsik wygląda mi na wczesną fazę tego samego zarostu "balwierz jego cesarskiej mości został stracony dwa tygodnie temu za kontakty z kucharką Makcencjusza, więc Najjaśniejszy Pan chodził chwilę nieco nieogolony, ale już zgodziliśmy nowego tyle że na razie Jego Wielczestwo chce sprawdzić, jak mu będzie w zaroście, więc nie pozwolił się całkiem ogolić".

Natomiast Pani Konstantynopol kojarzy mi się trochę z tym:

Lech Stępniewski:

--- Quote from: DzikiZdeb on September 16, 2021, 12:32:55 pm ---Natomiast Pani Konstantynopol kojarzy mi się trochę z tym:


--- End quote ---

Wąs rzeczywiście jakby podobny, ale ten goły Gal jest jednak jak najbardziej binarny.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version