Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 2 April!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 2 April!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins

New & Reduced


Author Topic: Bibliografia numizmatyki antycznej w języku polskim  (Read 3969 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Bibliografia numizmatyki antycznej w języku polskim
« Reply #25 on: December 30, 2022, 01:05:54 pm »
20. "Wiadomości Numizmatyczno-Archeologiczne" 1889-1948

Stał się cud - po kilkunastu latach czekania pojawiły się w sieci być może pełne (nie zdążyłem sprawdzić) skany WNA:
https://jbc.bj.uj.edu.pl/dlibra/publication/945809#structure

Na razie zabezpieczam kopie, spisy artykułów itp. wkrótce.

Niech Pan zabezpiecza, pewnie wszystko zmieści się nawet na małym pendrajwie za parę złotych, aczkolwiek UJ to firma, która raczej nie powinna zniknąć z dnia na dzień.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1975
Re: Bibliografia numizmatyki antycznej w języku polskim
« Reply #26 on: December 31, 2022, 11:20:09 am »

Niech Pan zabezpiecza, pewnie wszystko zmieści się nawet na małym pendrajwie za parę złotych, aczkolwiek UJ to firma, która raczej nie powinna zniknąć z dnia na dzień.

Atawizm wyniesiony z sytuacji, w których źródełko z cennymi danymi wysychało z dnia na dzień... Przynajmniej zabezpieczę się przed sytuacją, kiedy BJ wdroży jakiś nowy supersystem działający tylko na Windows 11 i wymagający trzy razy więcej kliknięć do ściągnięcia jednego pliku (o ile będzie się go dało w ogóle ściągnąć na dysk, a nie tylko oglądać na ekranie).

Co do zajmowania miejsca to od ładnych paru(nastu?) lat takich małych pendrajwów się nie produkuje :-) Całe WNA zajmuje 731 MB.

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1975
Re: Bibliografia numizmatyki antycznej w języku polskim
« Reply #27 on: January 04, 2023, 02:04:53 am »
21. "Zapiski Numizmatyczne" (Wrocław) online 1949

Taką jeszcze ciekawostkę znalazłem:
https://jbc.bj.uj.edu.pl/dlibra/publication/919945#structure

Po przenosinach z Krakowa M. Gumowski próbuje założyć we Wrocławiu nowe czasopismo numizmatyczne, bardziej popularne od WNA. Sądząc po trzech numerach, które udało się wydać, mogło być naprawdę ciekawe i ambitne. Nie wiem, czy zostało formalnie skasowane, czy państwo ludowe po prostu nie przyznało papieru na rok 1950, tak czy inaczej padło razem z WNA.

Jak na takie maleństwo, sporo antyku, szczególnie w nrze 2-3.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Bibliografia numizmatyki antycznej w języku polskim
« Reply #28 on: January 04, 2023, 06:49:29 am »
Taką jeszcze ciekawostkę znalazłem:

Ponieważ, jak widzę, Pan te dziwactwa przegląda, prosiłbym, by dał mi Pan znać, gdyby trafił Pan gdzieś na coś z mojej działki z przyzwoitym zdjęciem i uwagą "typ nieznany w literaturze, nie ma u Cohena, nie ma nigdzie".
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1975
Re: Bibliografia numizmatyki antycznej w języku polskim
« Reply #29 on: January 05, 2023, 01:28:50 am »
Taką jeszcze ciekawostkę znalazłem:

Ponieważ, jak widzę, Pan te dziwactwa przegląda, prosiłbym, by dał mi Pan znać, gdyby trafił Pan gdzieś na coś z mojej działki z przyzwoitym zdjęciem i uwagą "typ nieznany w literaturze, nie ma u Cohena, nie ma nigdzie".

Nie omieszkam, natomiast z przydatnością tego typu wpisów może być różnie. Tam praktycznie nie ma zdjęć, chyba że chodzi np. o wielki, złoty medalion.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: Bibliografia numizmatyki antycznej w języku polskim
« Reply #30 on: January 05, 2023, 06:18:27 am »
Tam praktycznie nie ma zdjęć, chyba że chodzi np. o wielki, złoty medalion.

Wiem, i dlatego sam tego nie przeglądam - bo nadzieje płonne.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

 

All coins are guaranteed for eternity