Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. All Items Purchased From Forum Ancient Coins Are Guaranteed Authentic For Eternity!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. Internet challenged? We Are Happy To Take Your Order Over The Phone 252-646-1958 Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins

New & Reduced


Author Topic: Byzantine trachy to ID #4  (Read 831 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DagonX

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 62
Byzantine trachy to ID #4
« on: August 10, 2022, 02:42:53 pm »
Hello! :)

Please help with identyfication of this byzantine trachy.

Diameter: about 20,5-23,8 mm
Weight: 1,59 g

Thanks a lot!

Offline Bebek2006

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 33
Re: Byzantine trachy to ID #4
« Reply #1 on: August 18, 2022, 07:20:59 am »
Witam kolegę z TPZN-u... ;)
Monetka to imitacja trachy Izaaka II wybita przez krzyżowców.
https://www.sixbid-coin-archive.com#/de/single/l30770546

Offline DagonX

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 62
Re: Byzantine trachy to ID #4
« Reply #2 on: August 18, 2022, 02:57:06 pm »
Witam, witam ;) Internet jak widać jest małym miejscem :)

Dzięki za pomoc, ale mam wątpliwości czy to imitacja krzyżowców, czy też oryginalna Izaaka II. Widoczne litery sugerują nieco Sear 2003:
https://www.sixbid-coin-archive.com#/de/single/l29671747

Offline Bebek2006

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 33
Re: Byzantine trachy to ID #4
« Reply #3 on: August 19, 2022, 05:31:57 am »
Jak dla mnie to imitacja, cesarska mennica raczej nie wypuściłaby takiej monety (pokazany przez Pana egzemplarz jest za mały na oryginał, a i styl też jest daleki od perfekcji).
Dla porównania wstawiam zestawienie oryginału i naśladownictwa trachów tego cesarza.

Offline DagonX

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 62
Re: Byzantine trachy to ID #4
« Reply #4 on: August 19, 2022, 06:42:05 am »
Jak dla mnie to imitacja, cesarska mennica raczej nie wypuściłaby takiej monety (pokazany przez Pana egzemplarz jest za mały na oryginał, a i styl też jest daleki od perfekcji).
Dla porównania wstawiam zestawienie oryginału i naśladownictwa trachów tego cesarza.

Prawda, nie wziąłem tutaj pod uwagę wymiarów tej monety. Czy to może być zatem Sear 2021, DOC IV 1?

Offline Bebek2006

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 33
Re: Byzantine trachy to ID #4
« Reply #5 on: August 20, 2022, 07:28:00 am »
Jak dla mnie to imitacja, cesarska mennica raczej nie wypuściłaby takiej monety (pokazany przez Pana egzemplarz jest za mały na oryginał, a i styl też jest daleki od perfekcji).
Dla porównania wstawiam zestawienie oryginału i naśladownictwa trachów tego cesarza.

Prawda, nie wziąłem tutaj pod uwagę wymiarów tej monety. Czy to może być zatem Sear 2021, DOC IV 1?
DOC 1 to large module, a Pana moneta to small module więc numer katalogowy powinien być DOC 30.  ;)
Co do seara - na razie wstrzymam się z zaglądaniem do niego... mógłbym tylko wprowadzić Pana w błąd.

ps: chociaż sprawdziłem na internecie, i Pana moneta jest opisywana właśnie jako sear 2021.

Offline DagonX

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 62
Re: Byzantine trachy to ID #4
« Reply #6 on: August 22, 2022, 12:32:45 pm »
DOC 1 to large module, a Pana moneta to small module więc numer katalogowy powinien być DOC 30.  ;)
Co do seara - na razie wstrzymam się z zaglądaniem do niego... mógłbym tylko wprowadzić Pana w błąd.

ps: chociaż sprawdziłem na internecie, i Pana moneta jest opisywana właśnie jako sear 2021.

Jeszcze wiele do nauczenia przede mną, dzięki za pomoc! :)

 

All coins are guaranteed for eternity