Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. All Items Purchased From Forum Ancient Coins Are Guaranteed Authentic For Eternity!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. Internet challenged? We Are Happy To Take Your Order Over The Phone 252-646-1958 Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins

New & Reduced


Author Topic: Akarnania Stater  (Read 895 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Petros

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 28
Akarnania Stater
« on: July 02, 2022, 01:35:42 pm »
Witam, udało mi się wygrać aukcje z tym Staterem (Pegasi 5; HGC 4 919). Czy waszym zdaniem wszystko z nim w porządku?

Offline Pawel O

  • Consul
  • ***
  • Posts: 150
Re: Akarnania Stater
« Reply #1 on: July 02, 2022, 04:08:35 pm »
Według mnie jest ok

Offline Petros

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 28
Re: Akarnania Stater
« Reply #2 on: July 03, 2022, 02:43:13 am »
Dzięki. To mój pierwszy pegaz :)

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1992
Re: Akarnania Stater
« Reply #3 on: July 03, 2022, 10:24:29 am »
Witamy w Polskim Kąciku i zachęcamy do udziału w innych dyskusjach - zarówno tutaj, jak i na całym FAC :-)

Co do statera to nie widzę tam niczego podejrzanego. Moneta prawdopodobnie została umyta (jak większość sreber na rynku numizmatycznym) i dopiero chwyta nową patynę, stąd nierównomierne jej rozmieszczenie.

Offline Petros

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 28
Re: Akarnania Stater
« Reply #4 on: July 03, 2022, 01:10:47 pm »
Dzięki za odpowiedź. Na wildwinds.com ta moneta nie występuje. Czy jest możliwość zgłoszenia u nich takiego egzemplarza aby dodali go do katalogu?

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1992
Re: Akarnania Stater
« Reply #5 on: July 03, 2022, 03:39:09 pm »
Dzięki za odpowiedź. Na wildwinds.com ta moneta nie występuje. Czy jest możliwość zgłoszenia u nich takiego egzemplarza aby dodali go do katalogu?
Nie wiem, na ile obecnemu administratorowi wildwinds zależy na zdjęciach wszystkich możliwych typów i odmian monet antycznych; w tym wypadku w HGC 4 też nie ma rozbitych wszystkich odmian, tylko jest jeden numer 919 dla kilku różnych wariantów literowych. Kluczowa jest pozycja Calciatiego, która bardzo ładnie się podlinkowała w pierwszym poście i jak widać jest to dwutomowy, ponad siedmiusetstronowy katalog tylko dla staterów typu korynckiego.

Tak czy inaczej może się Pan z administratorem wildwinds skontaktować poprzez maila z ich głównej strony, albo tutaj na forum (użytkownik helvetica - tutaj jest główny wątek ogłoszeniowy, ale nie widziałem, żeby ktoś przez niego zgłaszał nowe monety: https://www.forumancientcoins.com/board/index.php?topic=58321.msg769891#msg769891)

Offline Petros

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 28
Re: Akarnania Stater
« Reply #6 on: July 04, 2022, 02:55:47 pm »
Napisałem maila, zobaczymy co z tego będzie.

Offline Petros

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 28
Re: Akarnania Stater
« Reply #7 on: August 08, 2022, 01:22:44 pm »
@DzikiZdeb dziękuję za wskazówki, napisałem do administratora wildwinds.com mailowo w sprawie dodania monety na stronę. Pegaz trafił już na swoje miejsce https://www.wildwinds.com/coins/greece/akarnania/thyrrheion/t.html
Stater jest pod pozycją Pegasi 4, nie jak wcześniej pisałem Pegasi 5.

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1992
Re: Akarnania Stater
« Reply #8 on: August 14, 2022, 10:51:14 am »
@DzikiZdeb dziękuję za wskazówki, napisałem do administratora wildwinds.com mailowo w sprawie dodania monety na stronę. Pegaz trafił już na swoje miejsce https://www.wildwinds.com/coins/greece/akarnania/thyrrheion/t.html
Stater jest pod pozycją Pegasi 4, nie jak wcześniej pisałem Pegasi 5.

Im więcej materiału porównawczego w sieci, tym lepiej. Gdyby Pan chciał, może Pan założyć na FAC galerię ze swoim zbiorem, też może się komuś przydać.

 

All coins are guaranteed for eternity