Ancient Coin Discussions In Other Languages > Forum numizmatyki antycznej po polsku

Historia jednego kwinara

<< < (2/6) > >>

Lech Stępniewski:

--- Quote from: DzikiZdeb on June 29, 2022, 01:26:29 am ---Jeszcze taka historyjka o innym kwinarze.

--- End quote ---

Można by napisać "pracę socjologiczną" o wypartym rasizmie wśród kolekcjonerów monet antycznych (w zdecydowanej większości białych heteroseksualnych mężczyzn!), który to rasizm jednak ujawnia się, gdy okazuje się, że wolą monetę o jaśniejszej karnacji od tej samej, ale o karnacji ciemniejszej. Gdyby Pan znalazł jeszcze ze 3-4 podobne przykłady, na pewno jakieś postępowe pismo by z radością te spostrzeżenia opublikowało.

DzikiZdeb:

--- Quote from: Lech Stępniewski on June 29, 2022, 06:20:45 am ---Gdyby Pan znalazł jeszcze ze 3-4 podobne przykłady, na pewno jakieś postępowe pismo by z radością te spostrzeżenia opublikowało.

--- End quote ---
Podejrzewam, że gdyby podlać odpowiednimi klasykami tematu, to i jeden przykład by wystarczył. Albo nawet opisanie hipotetycznej sytuacji bez przykładu.

Luca Romano:
Serce mi się (traje)..., gdy czytam o tego typu historiach, ale muszę przyznać, że losy tego kwinara należą do jednych z (z szacunku dla tych barbarzyńsko przetopionych) najsmutniejszych

DzikiZdeb:

--- Quote from: Luca Romano on June 30, 2022, 02:29:40 am ---Serce mi się (traje)...

--- End quote ---
No cóż, takie są realia rynku. Z jednej strony byśmy chcieli, żeby monety były sprzedawane w oryginalnej patynie, z drugiej lepiej sprzedają się monety wyczyszczone... Więc się je czyści.

Luca Romano:
Na dodatek często te monety, które faktycznie można by delikatnie umyć w jakiejś ciepłej wodzie z mydłem, wrzucane są garściami do kwasu.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version