Ancient Coin Discussions In Other Languages > Forum numizmatyki antycznej po polsku

Linki do ciekawych stron

<< < (2/8) > >>

Lech Stępniewski:
Proponuję ten ostatni wpis przenieść do książek, ale żeby to miało sens, wypadałoby napisać kilka treściwych zdań o tej książce Szajnochy.

DzikiZdeb:
5. "Rzymski cesarz widziany z prowincji"

To dopiero będzie ciekawa strona, na razie są tylko jej zaczątki. Ale że zapowiada się naprawdę ciekawie...

https://ercresp.info/index

"Rzymski cesarz widziany z prowincji" to nazwa nowego projektu opartego na materiale zgromadzonym w RPC. Ma na celu porównywanie wizerunków cesarskich zachowanych na monetach z zachowanymi rzeźbami oraz ich systematyzację, próbując przy tym opowiedzieć na pytanie na ile można mówić w ich wypadku o oficjalnych, centralnie zatwierdzonych wizerunkach, a na ile są to dzieła lokalnych rzemieślników.

Więcej o projekcie:

https://ercresp.info/project

Lech Stępniewski:
Wygląda efektownie. Różne obrazki latają przed oczami, nie to, co na mojej siermiężnej stronie z ręcznie dłubanym HTML-em w wersji sprzed ćwierć wieku. Aż się zawstydzam...

Mypal jeszcze (chyba) daje z tym radę, bo już Firefox pod Win XP - nie.

Ale zobaczymy, co będzie, gdy się grant skończy. Czy aby nie zostaną kolejne efektowne ruiny.

***

Teraz jeszcze doczytałem, że mają budżetu dwa miliony euro! Chciałbym mieć 1% tego. A nawet promil. Kupiłbym wtedy trochę książek, na które mnie nie stać.

DzikiZdeb:

--- Quote from: Lech Stępniewski on April 05, 2022, 07:57:28 am ---Wygląda efektownie. Różne obrazki latają przed oczami, nie to, co na mojej siermiężnej stronie z ręcznie dłubanym HTML-em w wersji sprzed ćwierć wieku. Aż się zawstydzam...

--- End quote ---
Dzięki temu Pana strona będzie działać praktycznie wszędzie.


--- Quote from: Lech Stępniewski on April 05, 2022, 07:57:28 am ---Mypal jeszcze (chyba) daje z tym radę, bo już Firefox pod Win XP - nie.

--- End quote ---
A u mnie FF sobie radzi. Podejrzewam, że jest to skutek mojego ręcznego dłubania w jego ustawieniach pod kątem udostępniania HTML5, czyli de facto odtwarzania materiałów wideo.


--- Quote from: Lech Stępniewski on April 05, 2022, 07:57:28 am ---Ale zobaczymy, co będzie, gdy się grant skończy. Czy aby nie zostaną kolejne efektowne ruiny.

--- End quote ---
Ja im na razie daję kredyt zaufania ze względu na powiązanie z RPC, które pod kątem konkretnych efektów działalności bije na głowę większość podobnych przedsięwzięć. Nie wiem, na ile pracują tam ci sami ludzie, a na ile jest to tylko wykorzystanie gotowej bazy, jeśli tylko to drugie może okazać się, że faktycznie góra urodzi mysz. Zobaczymy.

Lech Stępniewski:

--- Quote from: DzikiZdeb on April 06, 2022, 01:44:33 am ---skutek mojego ręcznego dłubania w jego ustawieniach pod kątem udostępniania HTML5, czyli de facto odtwarzania materiałów wideo.

--- End quote ---

Niech Pan podpowie, gdzie dłubnąć.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version