Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 1 February !!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 1 February!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins

Recent Additions to Forum's Shop


Author Topic: Jeszcze jeden trochę inny Maksymian Herkuliusz z Londynu  (Read 100 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 1509
    • NOT IN RIC
Jeszcze jeden trochę inny Maksymian Herkuliusz z Londynu
« on: October 10, 2021, 02:44:18 pm »


Nie jest to jakieś nadzwyczajne znalezisko, ale nowe popiersie dla londyńskiej emisji z okolicy roku 303 to spora rzadkość.

Po pierwsze dlatego, że takie bardziej złożone popiersia z rekwizytami typu włócznia, tarcza, są wtedy w londyńskiej mennicy rzadkością. Po drugie dlatego, że londyńska mennica została wzorowo opisana w książce duetu Clooke & Toone ogłoszonej ledwo 6 lat temu i to po długich przygotowaniach.Tymczasem już trzy lata później został wydany pierwszy suplement (który jednak każdy musi sobie wydrukować samodzielnie z pliku pdf)A drugi suplement, na razie tylko internetowy, to ponad 40 nowych znalezisk.

Jest to zatem kolejny argument za stanowiskiem, że prace o charakterze katalogowym najlepiej od razu ogłaszać w formie internetowej i sukcesywnie, ale w jednym miejscu, uzupełniać i poprawiać (bo i tak poprawki do papieru trzeba potem umieszczać w internecie - tak jak i w tym wypadku). Dodatkową zaletą są też bez porównania lepsze zdjęcia: duże i kolorowe, których ze względu na koszty żaden wydawca papierowy nie mógłby zaakceptować.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

 

All coins are guaranteed for eternity