Ancient Coin Discussions In Other Languages > Forum numizmatyki antycznej po polsku

Limesy, suberaty - interesujące, ciekawe i ładne sztuki z epoki

<< < (3/3)

Jack@:
Był falstart, zaczynam więc od nowa. Denar suberat Aeliusa. Niezbyt piękny już dzisiaj, ale może być. Wszystkie odmiany denarów Aeliusa z głową w lewo są b. rzadkie. Akurat Concordia najmniej, ale już jej wariant z TRIB POT, a nie TR POT, jest jeszcze rzadszy, nawet z głową w prawo. Tu mamy suberata z głową w lewo tej rzadszej odmiany. Grawer miał spore umięjetności, co widać na monecie pomimo jej stanu. Szkoda, że nie jest w srebrze.

DzikiZdeb:

--- Quote from: Lech Stępniewski on May 15, 2021, 02:24:55 pm ---Kiedyś już mi przyszło do głowy, że gdybym był średniozdolnym fałszerzem, fałszowałbym głównie fałszerstwa z epoki. Patrzy się na nie jakby mniej czujnie, bo wszelkie niedoskonałości/odstępstwa są przecież możliwe i uzasadnione.

--- End quote ---

Ze względu na walkę z technologią, odpowiadam dopiero teraz :-)

Pytanie, kto byłby zainteresowany odbitką popularnej (w sensie typu rewersu, nie dokładnej pozycji katalogowej) srebrnej monety w brązie (zakładamy, że zawsze to tak wyglądało, nigdzie nie widzę tam śladów srebrzenia). Ani ktoś, kto obraca tym na co dzień, ani barbarzyńca, który nawet jeśli ma się tym tylko obwiesić, to woli krążki z kruszcu. Wychodzi niestety na to, że raczej tylko współczesny kolekcjoner :-(

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version