Ancient Coin Discussions In Other Languages > Forum numizmatyki antycznej po polsku

Książki o antyku, niekoniecznie numizmatyczne

<< < (26/29) > >>

Lech Stępniewski:

--- Quote from: DzikiZdeb on January 16, 2022, 11:01:02 am ---Poza tym "Czy naprawdę trzeba dzielić historię na epoki?" wydał trzy lata później i czyta się dużo lepiej. Może tym miał razem lepszego studenta do pomocy?

--- End quote ---

Albo nie układał ze starych notatek, więc nie trzeba było redaktora z lupą.

DzikiZdeb:
26. Hendin D., A Guide to Biblical Coins wyd. VI, ANS 2022.


Świeżynka z ANS :-) Tytuł raczej wszystkim znany, tym razem wydanie szóste, przejrzane i uzupełnione. Gdyby ktoś potrzebował wejść w świat numizmatyki ziem biblijnych i do nich przyległych, ciężko znaleźć lepszą pozycję. Autor od pół wieku co jakiś czas wznawia swoją książkę, uwzględniając najnowsze odkrycia i trendy w literaturze. Jak ktoś ma "na kupnie" warto chyba zaopatrzyć się w najnowszą wersję, chyba że nie zależy nam aż tak na aktualności. Osobiście zostałem przy wydaniu czwartym z 2001, na moje potrzeby jest wystarczające.

Krótki wywiad z D. Hendinem przeprowadzony z okazji wydania nowej wersji "Przewodnika" na piśmie: https://www.asor.org/anetoday/2021/11/studying-biblical-coins
i nieco dłuższy, z tejże samej okazji, do odsłuchania: http://numismatics.org/planchet/02-03/

Lech Stępniewski:

--- Quote from: DzikiZdeb on January 18, 2022, 06:38:14 am ---Osobiście zostałem przy wydaniu czwartym z 2001, na moje potrzeby jest wystarczające.

--- End quote ---

W razie czego będę wiedział, kogo pytać...

DzikiZdeb:
27. Zalewski B., Humanitas w ustawodawstwie Konstantyna Wielkiego. Religia - polityka - prawo, wyd. UMCS 2021


Doktorat napisany ze swadą... Coś takiego jeszcze w naturze (przynajmniej rodzimej) występuje? Chętnie się dowiem :-) Książki w ręku nie miałem, a jakbym miał i tak nie potrafiłbym jej porządnie ocenić. Póki co oznajmiam jej istnienie.

Na stronie wydawcy recenzje są bardzo pochlebne: http://wydawnictwo.umcs.pl/produkt/5423/humanitas-w-ustawodawstwie-konstantyna-wielkiego-religia---polityka---prawo

Lech Stępniewski:
Z jednej strony Konstantyn, z drugiej - nie jest to temat, który muszę akurat teraz natychmiast zgłębiać. Poczekam więc raczej na ebooka w promocji. Ale jeśli Pan się skusi i zauważy tę swadę, to proszę dać znać.

A tu konto autora na academia.edu.

https://umcs-pl.academia.edu/BartoszZalewski

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version