Ancient Coin Discussions In Other Languages > Forum numizmatyki antycznej po polsku

Książki o antyku, niekoniecznie numizmatyczne

<< < (3/29) > >>

DzikiZdeb:

--- Quote from: Lech Stępniewski on January 22, 2021, 06:08:03 pm ---"Już się ma pod koniec starożytnemu światu - wszystko, co w nim żyło, psuje się, rozprzęga i szaleje - Bogi i ludzie szaleją".

--- End quote ---
Przynajmniej możemy sobie per analogiam próbować wyobrażać, jak upadał tamten świat.

Co do dialogowania to faktycznie każda próba kończy się tak samo - tutaj np. oberwał p. dr Linetty, publikując artykuł omawiający wzmiankowany zbiór Wolańskiego: https://www.academia.edu/31241177/Lechicka_lekcja_dialogu_czyli_dlaczego_Czes%C5%82aw_Bia%C5%82czy%C5%84ski_chce_da%C4%87_mi_w_g%C4%99b%C4%99

pavonis2:

--- Quote from: Lech Stępniewski on January 23, 2021, 09:24:38 am ---Chłopak "po wojsku" to był ktoś o całkiem innym statusie niż ten przed wojskiem. Wszystko to poszło w rozsypkę, do wojska idzie, kto chce, matura to bzdura,

--- End quote ---
Wojsko, matura/edukacja/nauka, to odpowiedzialność, dyscypliną. Obecnie brakuje karności, jest moda na wyluzowanie i komfort życia. Stopnie naukowe się zdeprecjonowały, wojsko jest niemodne, bo jesteśmy nowocześni i barbarzyństwo nam już nie grozi.  Zamiast odpowiedzialności mamy beztroskę. Tylko, że im mniej odpowiedzialności, tym mniej rozumu. Żyjemy w czasach wiary w byle co. Autorzy pseudonaukowych książek w obecnym czasie mają prawdziwe żniwa. Dla rynku to oczywiście dobrze. Jest popyt, damy gawiedzi to, czego chce.

Lech Stępniewski:

--- Quote from: DzikiZdeb on January 23, 2021, 01:41:06 pm ---tutaj np. oberwał p. dr Linetty

--- End quote ---

Tylko przerzuciłem, ale dziwię się, że komuś się chce bawić w takie pyskówko-polemiki.

Julek C:

--- Quote from: Lech Stępniewski on January 23, 2021, 06:27:25 pm ---

Tylko przerzuciłem, ale dziwię się, że komuś się chce bawić w takie pyskówko-polemiki.

--- End quote ---

Przeważnie tak się kończy brak wiedzy i mertorycznych argumentów w dyskusji, zaczynają się personalne podjazdy, a kończy się "mordobiciem". Skąd my to znamy  ;).

Lech Stępniewski:

--- Quote from: Julek C on January 24, 2021, 01:17:57 am ---Skąd my to znamy  ;).

--- End quote ---

Owszem, obywatel Białczyński aż się rwie do "zmiany regulaminu". Ale dziwię się obywatelowi doktorowi, że się tym tak przejmuje, bo jak na razie obywatel Białczyński może mu skoczyć tam, gdzie.... etc. I jeszcze oburza się obywatel doktor, że gdzieś tam w internetach brzydkie rzeczy o nim piszą.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version