Ancient Coin Discussions In Other Languages > Forum numizmatyki antycznej po polsku

Identyfikacja monet

<< < (14/22) > >>

Waldemar S:
Dziękuję Pekka  +++, widzę że z 1ką totalnie sobie nie poradziłem , a z 2ką zmyliło mnie brak / wytarte O w rpc.ashmus / przez co nie pasowała mi legenda.

Pozdrawiam Waldek S
ps. mam jeszcze jedną zagadkę , awers wytarty że nawet nie jestem pewien czy jest tam głowa w prawo czy w lewo ? rewers za to całkiem wyrazny , jedynie legendy się wytarły , mam wrażenie że na obu stronach monety występowały.

Pekka K:
Uniface coin from Cambodia, like first of these:

https://www.acsearch.info/search.html?id=711764

Pekka K

Waldemar S:
Jeszcze raz dziękuję  +++ +++ , a mi się wydawało że widzę tam prow  ???

paesano:
Nauka RIC, cd.
Czy na zaprezentowanej monecie w otoku wieńca jest gwiazdka, kropka czy nic?
Opis aukcyjny sugeruje, że jest to RIC VII Heraclea 56.
W katalogu, w oznaczeniu mennicy, jest tylko wersja: SMHA. A ta moneta to: SMHB. Nie ma oficyny B pod numerem 56. Czyli pasowalby numer RIC 60. Tylko w wieńcu musiałaby być gwiazdka lub kropka. A jej tam nie widać.

Pawel O:

--- Quote from: paesano on March 16, 2023, 06:34:15 am ---Nauka RIC, cd.
Czy na zaprezentowanej monecie w otoku wieńca jest gwiazdka, kropka czy nic?
Opis aukcyjny sugeruje, że jest to RIC VII Heraclea 56.
W katalogu, w oznaczeniu mennicy, jest tylko wersja: SMHA. A ta moneta to: SMHB. Nie ma oficyny B pod numerem 56. Czyli pasowalby numer RIC 60. Tylko w wieńcu musiałaby być gwiazdka lub kropka. A jej tam nie widać.

--- End quote ---

Katalog RIC ma sporo braków z racji tego, że powstał dawno temu więc nie należy się zbytnio sugerować tym, że czegoś tam nie ma.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version