Ancient Coin Discussions In Other Languages > Forum numizmatyki antycznej po polsku

Identyfikacja monet

<< < (2/22) > >>

Pekka K:
Hostilian, Nicaea:

https://rpc.ashmus.ox.ac.uk/coins/9/270

Pekka K

ps. submit your coin to RPC using the Feedback button on link.

Waldemar S:
 :laugh: Thank you for the id. , I did not expect it to be so rich. Although I am disappointed that I did not manage to id independently. because I suspected that it might be Nicaea, Hemonoia, and I used to match more common emperors.

ps. of course I will send it to RPC

Waldemar S:
Tym razem zacząłem reanimować dwa prowincjonalne szrociki, które kiedyś w locie kupiłem z innymi brązami , miały to być nad programy , bo co innego było celem zakupu . Zacząłem je trochę moczyć i skubać , i o dziwo z tym w gorszym stanie sobie poradziłem / Elagabalus z Marcianopolis z Homonoią na rewersie / i nawet stan wyszedł zadawalający . Ten za to wydawało się że będzie łatwiejszy w id. , ale wyszło że nie mogę sobie z nim poradzić , nie mogę zawęzić poszukiwań, ani kwestii cesarza , ani personifikacji rewersu  ??? , z początku podejrzewałem Gordiana III , ale obawiam się po szperaniu , że to może błędny kierunek , więc muszę prosić o wsparcie bo może nie wziąłem jakiegoś szczegółu pod uwagę i przez to błądzę w poszukiwaniach.

Lech Stępniewski:

--- Quote from: Waldemar S on February 26, 2021, 11:53:29 am ---bo może nie wziąłem jakiegoś szczegółu pod uwagę i przez to błądzę w poszukiwaniach.

--- End quote ---

A może mógłby Pan opisać jak najdokładniej, co Pan tam widzi na żywo - z tym, że jak najmniej interpretując. Jakie literki w legendach etc. Przecierki są wprawdzie lepsze od zdjąć, ale i one już nie są na moje oczy.

Waldemar S:


A może mógłby Pan opisać jak najdokładniej, co Pan tam widzi na żywo - z tym, że jak najmniej interpretując. Jakie literki w legendach etc. Przecierki są wprawdzie lepsze od zdjąć, ale i one już nie są na moje oczy.
[/quote]

Sęk w tym , że sam nie wielu rzeczy jestem pewien z tego co widzę i nie chciał bym kogoś wpuścić w kanał szukania w nie właściwym miejscu , nie mogę nawet określić języka  ???. Próbowałem , ale nie daje rady dodać coś pewnego , możliwe tylko litery pod personifikacją , oraz parametry 25,8 mm i 11,8 grama

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version