Ancient Coin Discussions In Other Languages > Forum numizmatyki antycznej po polsku

Monety do strony NOT IN RIC

<< < (77/96) > >>

DzikiZdeb:
Taka imitacja się Panu do czegoś przyda?:


https://www.acsearch.info/search.html?id=10369160

Lech Stępniewski:

--- Quote from: DzikiZdeb on January 12, 2023, 01:46:58 am ---Taka imitacja się Panu do czegoś przyda?:

--- End quote ---

Zdecydowanie za bardzo nieudolna. Najlepsze są oczywiście imitacje, co do których trudno zdecydować się, czy na pewno są imitacjami. Natomiast na mojej stronie jeszcze dodatkowo muszą się czymś różnić od opisanych odmian (ale różnić sensownie nie zaś po prostu barbarzyńskim bełkotem). Na przykład tam gdzie oryginał ma długą legendę awersu, imitacja ma krótszą. Istnieje wtedy szansa (znikoma), że może imitator kopiował oficjalną, a dotąd nie odnalezioną odmianę.

Ale dziękuję za czujność.

Lech Stępniewski:
Byłem ostatnio tutaj mniej aktywny, bo robiłem dość sporą aktualizację swojej strony. Wskutek tego jest już na niej nie 6000 odmian, ale 6039. Do tego sporo poprawek, a w tle rozmaite detektywistyczne poszukiwania, bo niestety nawet literatura z górnej półki (Depeyrot, Bastien) nie jest wolna od błędów, czasem aż zaskakująco oczywistych (np. dwie monety z tego samego stempla odnotowane osobno, pod innymi numerkami). Da się to ustalić na 100%, gdy są niezłe zdjęcia. Gorzej, gdy jest sam goły tekst - wtedy można jedynie mieć podejrzenia, że komuś się fiszki poplątały albo pióro omsknęło. A sam z własnego doświadczenia wiem, że o to nietrudno.

Pawel O:
Po kolejnym dużym znalezisku w UK z interesującego Pana okresu, może będzie miał Pan szansę powiększyć strone o nowe okazy: https://www.zwiadowcahistorii.pl/skarb-8000-rzymskich-monet-z-iv-wieku-odkryty-wykrywaczem-galeria/

Lech Stępniewski:

--- Quote from: Pawel O on February 02, 2023, 05:07:02 am ---może będzie miał Pan szansę powiększyć strone o nowe okazy

--- End quote ---

W UK idzie to dość sprawnie, ale też może zejść im kilka lat i nie wiadomo, czy wszystko opublikują, czy będzie im się chciało robić zdjęcia etc. etc.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version