Ancient Coin Discussions In Other Languages > Forum numizmatyki antycznej po polsku

Znane/rozpoznane fałszerstwa monet antycznych

<< < (2/6) > >>

Lech Stępniewski:
To fałszerstwo jest już od dawna w "Fake Coin Reports"



Przypomina trochę RIC VI SISCIA 135a



Ale na awersie jest nonsensowna legenda ...NOB C AVG zamiast ...NOB CAES. W sumie fałszerstwo dość oczywiste i stosunkowo mało groźne, coś jak kopie dołączane do płatków śniadaniowych.

Rewers tego falsa został użyty w innym fałszerstwie, które też znajduje się w bazie "Fake Coin Reports".



Teraz udaje rewers aureusa, ale fałszerstwo nadal jest łatwe do rozpoznania.

Z kolei awers tego aureusa z Konstancjuszem jako Augustem został wykorzystany w kolejnym fałszerstwie, którego już nie ma w "Fake Coin Reports". To dla tej monety robię ten wpis (który możliwy był dzięki współpracy mojego korespondenta o nicku six2ten)



Tym razem awers udaje awers monety z Ticinum (której rewers z kolei został wzięty z tego znanego już fałszerstwa):



To fałszerstwo (fałszywy Konstancjusz z Siscji + fałszywa Moneta z Ticinum) jest już groźniejsze, bo zapaćkane dodatkowo fałszywą patyną. Na szczęście fałszerze żonglują tymi samymi awersami i rewersami, więc i taką kombinację da się zidentyfikować. W sumie ciekawy sznureczek - "die links".

Ponieważ trzy z tych fałszerstw udają nienotowane odmiany (choć chyba nie udają specjalnie, tylko tak akurat wyszło z żonglowania), umieściłem je na mojej stronie. Naturalnie z odpowiednią adnotacją [FORGERY]

Julek C:

--- Quote from: Lech Stępniewski on February 15, 2021, 07:21:02 pm ---

To fałszerstwo (fałszywy Konstancjusz z Siscji + fałszywa Moneta z Ticinum) jest już groźniejsze, bo zapaćkane dodatkowo fałszywą patyną. Na szczęście fałszerze żonglują tymi samymi awersami i rewersami, więc i taką kombinację da się zidentyfikować. W sumie ciekawy sznureczek - "die links".

Ponieważ trzy z tych fałszerstw udają nienotowane odmiany (choć chyba nie udają specjalnie, tylko tak akurat wyszło z żonglowania), umieściłem je na mojej stronie. Naturalnie z odpowiednią adnotacją [FORGERY]


--- End quote ---

Fałszerstwo prawie doskonałe, doskonała praca,  gratulacje !!!

Lech Stępniewski:

--- Quote from: Julek C on February 16, 2021, 02:06:53 pm ---doskonała praca,  gratulacje !!!

--- End quote ---

"With a little help from my friends..."

Lech Stępniewski:
Wątek jakby zamarł, ale z pewnością nie dlatego, ze nie ma fałszerstw na rynku, o czym świadczy podobny dział na głównym forum. Co prawda nikt długo nie pobije tego, co zrobił dom aukcyjny szwejkowego feldkurata. Wycofali już kilkadziesiąt monet (!), a powinni chyba drugie tyle, bo wycofują tylko te, które ktoś im wyraźnie pokaże palcem.

Przy czymś takim fałszywa Helena, którą wystawił (i to tanio) pewien polski gabinet, to doprawdy nie warta wzmianki drobnostka:



Trochę nie podoba mi się też ten Kryspus, ale to może tylko życie tak mu dało w kość.



UWAGA! Przejrzałem jedynie monety z mojej konstantyńskiej działki, więc to nie znaczy, że reszta antyku na tej aukcji jest dobra!

DzikiZdeb:

--- Quote from: Lech Stępniewski on June 12, 2021, 07:40:21 am ---Wycofali już kilkadziesiąt monet (!)

--- End quote ---
Co wycofali, to wycofali. Niektóre tylko opatrzono opisem "Collectors Copy" :-)


--- Quote from: Lech Stępniewski on June 12, 2021, 07:40:21 am ---UWAGA! Przejrzałem jedynie monety z mojej konstantyńskiej działki, więc to nie znaczy, że reszta antyku na tej aukcji jest dobra!

--- End quote ---
Przerzuciłem wcześniejszy Rzym i raczej nie ma tam ani rarytasów ani jakiś rzucających się w oczy falsów. Nie podoba mi się tylko denar Klodiusza Albina (te pływające literki). Po dłuższym zastanowieniu nie zamieszczam zdjęcia, bo bardziej pasuje mi to na agresywne czyszczenie, niż na odlew.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version