Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. All Items Purchased From Forum Ancient Coins Are Guaranteed Authentic For Eternity!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. Internet challenged? We Are Happy To Take Your Order Over The Phone 252-646-1958 Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins

New & Reduced


Author Topic: Poza tematem - zniknięte zdjęcia...  (Read 415 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zenon M

  • Praetorian
  • **
  • Posts: 92
Poza tematem - zniknięte zdjęcia...
« on: December 21, 2021, 09:27:30 am »
Pozwolę sobie zauważyć, że sporo zdjęć w tym dziale (np. zreperowanego Licyniusza, czy w wątku NiR) jest niewidocznych - pewnie zostały tylko "podlinkowane". Nie wiem, czy tak ma być, czy to błąd, ale utrudnia to korzystanie z całości...

Pozdrawiam
Zenon M.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2923
    • NOT IN RIC
Re: Poza tematem - zniknięte zdjęcia...
« Reply #1 on: December 21, 2021, 09:56:46 am »
A był Pan zalogowany? Bo niestety bez zalogowania widać mniej i nie mam na to wpływu (aczkolwiek chyba napiszę o tym do właściciela). Akurat teraz zajrzałem do Licyniusza i zdjęcia widzę, ale nie twierdzę, że ze zdjęciami w ogóle i zawsze jest dobrze, bo nie jest (o czym chyba też napiszę). Czasem coś widać na podglądzie i zaraz po zapisaniu, a potem to znika. Są tu jakieś "ficzery", które pewne nazwy przerabiają na odnośniki: widzi w nazwie np. "sis" i przerabia je na klikalne "sis", dzięki czemu można się dowiedzieć, że to "Siscja", ale jednocześnie właściwy link staje się nieaktywny. Chyba też zależy to od czegoś po stronie użytkownika, bo jedni widzą, a drudzy nie.

Jedyny pewny sposób, to ładowanie zdjęć jako załączników i chyba odtąd tak będę konsekwentnie robił i do tego samego zachęcam. Chciałem oszczędzać zasoby serwera tymi linkami (bo przecież wszystkie zdjęcia ze strony Not in RIC już na nim fizycznie są, więc po co powielać), ale jeśli nic się nie zmieni, to jednak będę powielał.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1994
Re: Poza tematem - zniknięte zdjęcia...
« Reply #2 on: December 21, 2021, 01:25:17 pm »
Większość przypadków, na które się natykam, to brak obrazka przy przeglądaniu bez zalogowania.

W innych przypadkach czasem może pomóc także wyczyszczenie tzw. cache przeglądarki (CTRL + F5).


 

All coins are guaranteed for eternity