Ancient Coin Discussions In Other Languages > Forum numizmatyki antycznej po polsku

Monety do strony NOT IN RIC

<< < (57/96) > >>

LSW:

--- Quote from: Lech Stępniewski on January 04, 2022, 07:28:03 am ---Przy dobrym świetle można by chyba ją jeszcze efektowniej sfotografować.

--- End quote ---

Zdecydowanie. Niestety zdjęcia zrobione telefonem przy sztucznym świetle nie mogą być dobre. Prześlę lepsze zdjęcia jak tylko uda mi się je zrobić.

Lech Stępniewski:
Dziś trochę nietypowa okazja do celebrowania. Otóż po ostatniej aktualizacji strona ma już objętość (w każdym razie na moim dysku) równych dwóch gigabajtów.

Przy okazji po raz już nie wiem który zachęcam do jej archiwizacji. Najlepiej na ten cel kupić za grosze osobny pendrajw 4GB (żeby było trochę zapasu) i na niego raz na jakiś czas (miesiąc? kwartał?) kopiować czymkolwiek w tle całość strony (programów, które to potrafią jest wiele). W tym wypadku jej zaletą (z innego punktu widzenia wadą) będzie to, że wszystkie pliki (ponad 25 000) znajdują się w jednym katalogu, więc nie jest możliwe, by coś poszło nie tak, jakaś struktura nie została zachowana etc. Po przekopiowaniu strona powinna działać off-line bez żadnych problemów i do tego błyskawicznie.

Lech Stępniewski:
Dziś celebracja tradycyjna.

5805 nie odnotowanych w RIC typów i odmian.

DzikiZdeb:

--- Quote from: Lech Stępniewski on January 21, 2022, 06:30:11 pm ---Dziś celebracja tradycyjna.

--- End quote ---
Czy mi się wydaje, czy ostatnio licznik przyspieszył?

Lech Stępniewski:

--- Quote from: DzikiZdeb on January 22, 2022, 06:24:09 am ---
--- Quote from: Lech Stępniewski on January 21, 2022, 06:30:11 pm ---Dziś celebracja tradycyjna.

--- End quote ---
Czy mi się wydaje, czy ostatnio licznik przyspieszył?

--- End quote ---

Odrobinę przyspieszył, bo zacząłem obficiej wykorzystywać gotowy (ale zawsze powtórnie sprawdzany!) materiał z rozmaitych źródeł ogłoszonych już po wydaniu odpowiednich tomów RIC. Dotąd korzystałem z tych źródeł w ostatniej kolejności wychodząc z założenia, że skoro już coś opublikowano (choć czasem dość pokątnie), to może to poczekać w kolejce, w której pierwszeństwo mają rzeczy kompletnie nowe. Albo też rzeczy opublikowane, ale w oryginale zilustrowane maleńkim czarno-białym zdjęciem, podczas gdy ja akurat znalazłem duże i kolorowe.

Oczywiście moją ambicją jest zawarcie w tym suplemencie wszystkiego, czego nie ma w RIC, a więc także scalenie tych rozmaitych późniejszych źródeł. Tym bardziej, że kilka mennic dorobiło się w międzyczasie osobnych opracowań (Londinium, Lugdunum, Arelate, Akwileja, częściowo Trier, Rzym, Ostia, Ticinum i Konstantynopol).

Czasem więc staram się wycisnąć maksimum z tych maleńkich czarno-białych zdjęć, choć bywają z nimi problemy, co widać choćby w tym wątku:

https://www.forumancientcoins.com/board/index.php?topic=127353.0

Zdjęcie jednak być musi. Tyle bowiem widziałem już błędnych (albo mętnych) atrybucji, a także zwykłych drukarskich omyłek etc., że z góry skreślam wszelkie informacje nieilustrowane (choć czasem podaję je na boku, niezobowiązująco). Te prawie 600 poprawek do tomów VI i VII też o czymś świadczy.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version