Classical Numismatics Discussion
  Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 2 April!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Expert Authentication - Accurate Descriptions - Reasonable Prices - Coins From Under $10 To Museum Quality Rarities Welcome Guest. Please login or register. 10% Off Store-Wide Sale Until 2 April!!! Explore Our Website And Find Joy In The History, Numismatics, Art, Mythology, And Geography Of Coins!!! Support Our Efforts To Serve The Classical Numismatics Community - Shop At Forum Ancient Coins

New & Reduced


Author Topic: NOT IN RIC - już 6000 odmian (already 6000 types and varieties)!  (Read 715 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Z dumą informuję, że po ostatniej aktualizacji na stronie "NOT IN RIC" jest już 6000 typów i odmian.
Niemniej wszelkie dodatki i poprawki są nadal mile widziane.

I am proud to announce that after the latest update there are already 6,000 unlisted types and varieties on "NOT IN RIC".
However, new additions and corrections are still welcome.
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1975
Re: NOT IN RIC - już 6000 odmian (already 6000 types and varieties)!
« Reply #1 on: December 06, 2022, 01:56:30 am »
Z dumą informuję, że po ostatniej aktualizacji na stronie "NOT IN RIC" jest już 6000 typów i odmian.
Gratulacje :-)

A narzekał Pan przy 5000, że następnego tysiąca się już pewnie nie uzbiera :-)

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: NOT IN RIC - już 6000 odmian (already 6000 types and varieties)!
« Reply #2 on: December 06, 2022, 09:12:40 am »
Z dumą informuję, że po ostatniej aktualizacji na stronie "NOT IN RIC" jest już 6000 typów i odmian.
Gratulacje :-)

A narzekał Pan przy 5000, że następnego tysiąca się już pewnie nie uzbiera :-)

Trochę mi pomogło przeglądanie starych katalogów, także przedricowych, bo - jak się okazało - nie wszystko z nich wyciśnięto.

Z kolei teraz mam zamiar w nieco większym stopniu wspomóc się skanami z tego, co już po RIC-u tu i ówdzie zostało opublikowane. Niby więc jest dostępne, ale będzie pożyteczniejsze, gdy wszystko znajdzie się w jednym miejscu i będzie dostępne jeszcze łatwiej.

Może więc i do siódmego tysiąca uda mi się dociągnąć...
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

Offline Luca Romano

  • Consul
  • ***
  • Posts: 121
    • The LVCA ROMANO Collection
Re: NOT IN RIC - już 6000 odmian (already 6000 types and varieties)!
« Reply #3 on: December 06, 2022, 01:05:22 pm »
Z dumą informuję, że po ostatniej aktualizacji na stronie "NOT IN RIC" jest już 6000 typów i odmian.
Gratulacje :-)

A narzekał Pan przy 5000, że następnego tysiąca się już pewnie nie uzbiera :-)

Ja również mam wrażenie, że pamiętam ten swoisty żal, że ciężko będzie o więcej a tymczasem... Gratuluję i szacunek za tę konsekwencję i poświęcony czas.

Offline DzikiZdeb

  • Caesar
  • ****
  • Posts: 1975
Re: NOT IN RIC - już 6000 odmian (already 6000 types and varieties)!
« Reply #4 on: December 07, 2022, 01:38:51 am »
Z kolei teraz mam zamiar w nieco większym stopniu wspomóc się skanami z tego, co już po RIC-u tu i ówdzie zostało opublikowane. Niby więc jest dostępne, ale będzie pożyteczniejsze, gdy wszystko znajdzie się w jednym miejscu i będzie dostępne jeszcze łatwiej.

Może więc i do siódmego tysiąca uda mi się dociągnąć...
Wobec tego życzę sił nie tylko na siódmy tysiąc, ale i na kolejne :-)

Offline Lech Stępniewski

  • IMPERATOR
  • Caesar
  • *****
  • Posts: 2900
    • NOT IN RIC
Re: NOT IN RIC - już 6000 odmian (already 6000 types and varieties)!
« Reply #5 on: December 07, 2022, 05:39:32 am »
Ja również mam wrażenie, że pamiętam ten swoisty żal, że ciężko będzie o więcej a tymczasem...

A tymczasem jest coraz ciężej :-) I to też działa psychologicznie. Kiedyś, na samym początku, kiedy NAC wystawiała wspaniałą aukcję antyku, mogłem w ciemno założyć, że będzie kilka okazów na stronę, a bywało i -naście. Dziś wspaniała aukcja - ale wszystko to już było . I nierzadko po takiej wspaniałej aukcji literalnie nic, mogę tylko do już zarejestrowanych monet dodać informację o kolejnej sprzedaży, cenie etc. (stąd właśnie z pewnej desperacji wątek "Piękne i rzadkie monety i ich ceny").
Lech Stępniewski
NOT IN RIC
Poland

 

All coins are guaranteed for eternity