Ancient Coin Discussions In Other Languages > Forum numizmatyki antycznej po polsku

Rzadkie denary i inne nominały Trajana - chwalimy się, pytamy, rozmawiamy

<< < (2/98) > >>

Julek C:

--- Quote from: DzikiZdeb on February 04, 2021, 11:36:14 am ---
Na szybko sobie popatrzyłem na acsearch, więc pewnie nie uwzględniłem wszystkich błędów opisu i wyszło mi Fides 8, Ceres 17, Annona 67.

--- End quote ---

Panowie, przy takich znikomych notowaniach aukcyjnych, jeden sztych szpadla w bałkańskim lesie może kompletnie przewartościować Wasze wnioski  ;).

Julek C:
Przy okazji zapytam o monetę ze zdjęcia. Nie chodzi mi o atrybucję, bo to populares, ale o fundamentalne pytanie: dobra, czy nie?

Lech Stępniewski:

--- Quote from: Julek C on February 05, 2021, 05:05:17 am ---dobra, czy nie?

--- End quote ---

Nie moja działka, ale moim zdaniem - nie. W najlepszym razie trzeba by się mocno przyjrzeć na żywo, bo znany jest odlew tego typu oraz produkcja bułgarska Lipanoff Studio. W bazie Fake Coins przykłady po wpisaniu: Trajan COS V PP SPQR OPTIMO PRINC

Jack@:
Moim zdaniem najlepiej byłoby przyjrzeć się tej monecie, jeśli nie na żywo, to co najmniej w takiej rozdzielczości zdjęcia jak np. tu: http://numismatics.org/collectionimages/19501999/1985/1985.140.78.obv.noscale.jpg . Osobiście trudno byłoby mi na podstawie załączonych zdjęć wykluczyć jednoznacznie autentyczność tego denara.

DzikiZdeb:

--- Quote from: Jack@ on February 04, 2021, 12:32:50 pm ---Może nie upada? Oddano do użytku punkt rozdawnictwa i ruszyła pełną parą produkcja na tą okoliczność denarów, tyle, że już tylko z Annoną:)

--- End quote ---
Po co zatem zaczynać jakieś serie, które ze względu na obecne występowanie wyglądają, jakby przerwano z jakiegoś powodu ich produkcję?

Oczywiście takie gdybanie można też próbować zahaczyć o termin oddania do użytku nowego basenu portu w Ostii, nieprzypadkowo w centralnym punkcie miasta stała świątynia Ceres, a kolejne cesarzowe były portretowane z jej atrybutami (kłosy + kwiat maku) - jak choćby tutaj Sabina:

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version